Nevyhadzujte staré okná – využite ich

Nevyhadzujte staré okná – využite ich

Niekedy máme tendenciu vyhadzovať veci, bez toho aby sme tušili, ako ich zaujímavo využiť napríklad v interiérovom dizajne. Máte starý okenný rám? Aj staré nevyužitá okná možno dosť dobre použiť v bývaní. S takým popraskaným a nepekným oknom ľahko oživíte nudnú stenu. Ide o zaujímavý spôsob, ako nevšedným spôsobom podčiarknuť osobitý štýl vášho domova.

Okenný rám ako dekorácia na stenu, zdroj

Zo starého ošúchaného dreveného okna môže vzniknúť jedinečná dekorácia. Je mnoho spôsobov, ako sa s nepoužiteľnými oknami vyhrať. Dať život a zmysel veciam, ktoré často končia v koši, je príjemné a jednoduché – stačí mať nejaký ten nápad a pustiť sa do tvorenia. Pôjdete do toho s nami?

Romantický interiér

Ladíte svoj domov do ľahko romantického štýlu? Potom môžete staré okno natrieť bielou patinou a okenným tabuľkám dodať kvetinovú sviežosť. Sklá zamaľujte bielou farbou. Po zaschnutí tejto “ledabolo” nanesenej podkladovej farby môžete začať tvoriť. Namaľujte pôsobivé ruže alebo nežné čerešňové kvety. Okno osvieži nielen spálňu. Stačí pripevniť na stenu podľa vášho uváženia.

TIP: Kvetinové okno môže dekorovať tiež vašu terasu alebo záhradný domček.

Ilustračný obrázok, zdroj

Umenie

Máte radi umenie? Čo tak urobiť z okna unikátny rám obrazu? Ak máte obraz, ktorý chcete oživiť, použite staré okno. Rám ľahko natrite na požadovanú farbu, aby ste dielo zladili s interiérom. Pod okno stačí pripevniť podklad v podobe obrazu. Vyberte si taký motív, ktorý vám bude robiť radosť po dlhé roky. Môžete použiť tiež viac rôznych obrazov, pre každú tabuľku zvlášť. Taký obraz podrthne atmosféru vašej obývacej izby a hodí sa za sedaciu súpravu.

Čelo postele

Niekoľko starých okien môže poslúžiť aj ako zvláštne čelo postele. Chcete okno zmäkčiť? Namiesto skiel vyplňte okenné tabuľky vankúšikmi. Tento dizajnový trik rozžiari vašu spálňu. Vankúšiky v ideálnej veľkosti pripevníte zo zadnej strany a prestrčíte smerom von. Vaša posteľ bude vyšperkovaná a vaša spálňa bude pôsobiť jemne rustikálnym dojmom.

Rám okna ako čelo postele, zdroj

Tabuľa

Klasické tabule sa vracajú do módy, pretože ide o skvelý spôsob, ako si v domácnosti odovzdávať odkazy alebo si značiť upomienky. Originálnu tabuľu vytvoríte pomocou tabuľovej tapety a starého okna. Na sklenené tabuľky jednoducho nalepíte tabuľovú tapetu a je to. Pomocníka v podobe štýlovej tabule môžete využiť napríklad v kuchyni.

TIP: Priskrutkujte k rámu kúsok dreva, ktorý bude slúžiť ako stojan na kriedu.

Predsieňová stena

Neviete, ako upraviť predsieň, aby vítala hostí aj vás príjemnou náladou a zaujímavým prvým dojmom? Potom zabudnite na klasické vešiaky. Okenný rám pripevnite na stenu predsiene. Do dreva navŕtajte jednotlivé úchytky – vešiaky. Rám natrite alebo napatinujte.

TIP: Sklo môžete popísať milým odkazom, ktorý vás uvíta pri príchode domov.

 

Sharing is caring!Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *