Vešiaky pod drobnohľadom! Pre aký sa rozhodnúť?

Vešiaky pod drobnohľadom! Pre aký sa rozhodnúť?

Keď chcete miesto v predsieni využiť naozaj na maximum, nezaobídete sa bez praktického vešiaku. Zabudnite na nudnú klasiku a zistite, aké máte možnosti. Niektoré modely spájajú moderný dizajn s praktickosťou, do ktorej sa oplatí investovať.

Predovšetkým v menších bytoch neustále prebieha boj o každučký voľný centimeter. Pomocníkom v tejto neľahkej úlohe sa vám minimálne v prípade predsiene stávajú vešiaky. Klasickým háčikom tak trošku odzvonilo, a preto je najvyšší čas objaviť vychytávky a kreatívne dizajny. Zaujímavo tvarovaný vešiak totiž dokáže byť nielen šikovným pomocníkom, ale aj štýlovým doplnkom vášho interiéru.

Prefíkané panely

Keď už chcete miesto ušetriť, musíte ho najprv obetovať. Pri nástenných paneloch sa oplatí rozhodnúť sa pre väčšie modely, a to aj v prípadoch, keď v domácnosti žijete napríklad iba v dvoch ľuďoch. Nikdy totiž neviete, kedy vám dorazí návšteva, alebo kedy sa vám narodí potomok. Predsieňové panely majú mnohostranné využitie. Postrážia vám kabáty, dáždniky, kabelky aj kľúče.

Vešiakový panel W 80-01

Výhodou väčšiny novších modelov je dostupnosť v širokej škále rôznych povrchov od jednofarebných po dekory dreva. Máte tak možnosť veľmi ľahko zladiť nábytok v predsieni so vzhľadom panelu. Veľmi populárny je dub sonoma, orech, buk, javor či slivka.

Sklopné háčiky sú elegantné

Potrpíte si na čistý dizajn a minimalistické doplnky, ktoré sú v dokonalej harmónii so zvyškom bývania? V tom prípade je úplne jasné, že vám výrazné kovové háčiky práve dvakrát atraktívne neprídu. Našťastie existuje zaujímavé riešenie. Ako u spomínaných panelov, tak u klasických vešiakov, narazíte na sklopné háčiky. Pokiaľ nie je na háčiku nič zavesené, je skrytý priamo v korpuse vešiaku – stáva sa “neviditeľným”. Táto dizajnová vychytávka má však jednu nevýhodu. Nemôžete na vešiak z diaľky len tak hodiť kabát či trebárs klobúk, pretože háčik nie je permanentne vyklopený.

Matne lakovaný dubový vešiak s 8 výklopnými háčikmi Folke Odin

Výhody vešiaka v tvare stojane

Vešiak na oblečenie môže mať tiež podobu stojana, štandardne s výškou od 150 do 190 cm. Veľmi moderné sú modely vyrobené v typickom škandinávskom štýle. Dokonale sa hodia do každej modernej domácnosti. Pri výbere určite preferujte stojany so zaujímavým a dostatočne premysleným dizajnom. Ich výhodou je univerzálnosť. Akonáhle vás omrzí v predsieni, môžete si ich umiestniť napríklad do spálne bez toho, aby ste museli vŕtať a niečo zložito montovať.

Od počtu háčikov k interiérovému doplnku

Svet vešiakov je príkladne pestrý, a preto si určite dokážete vybrať model, ktorý vám bude dobre slúžiť. Rozmyslite si počet potrebných háčikov, pozrite sa na existujúci vzhľad predsiene a nezabudnite na vyššie spomínané rady. Výsledok vás milo prekvapí.

 

Sharing is caring!Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *