Kam umiestniť v kuchyni panvice? Urobte z nich dekoráciu!

Kam umiestniť v kuchyni panvice? Urobte z nich dekoráciu!

Uskladnenie panvíc a hrncov je dokonca aj vo väčšej kuchyni nemalou výzvou. Ak ich chcete mať stále po ruke a zároveň túžite šikovne využiť voľné miesto, urobte z nich originálnu dekoráciu. Je to jednoduché!

Panvice zavesené nad kuchynským ostrovčekom, zdroj

Panvice a hrnce bez diskusie zaberajú veľa miesta. Skladovať ich niekde hlboko v skrinkách kuchynskej linky je však pri častom varení naozaj nepraktické. Potrebujete ich mať ľahko k dispozícii, aby ste sa pri varení zbytočne nezdržiavali. Spojte príjemné s užitočným a urobte z nich dekoráciu tým, že ich vhodne vystavíte. V slovenských kuchyniach je tento krok dosť netradičný, ale výsledok naozaj stojí za to!

Zavesené nad sporákom

Panvičky rôznych veľkostí stačí zavesiť na háčiky priamo nad sporák, alebo nad kuchynský ostrovček. Budú pripravené slúžiť a zároveň na ne bude pekný pohľad. Predpokladom je, že sú dizajnovo zaujímavé a dokonale vyčistené. Ideálnym kandidátom na zavesenie sú tak medené panvice. Vyzerajú atraktívne a zároveň majú skvelé funkčné vlastnosti. Zavesenie panvíc vám ušetrí veľa miesta a do tradičnej kuchyne sa to naozaj skvele hodí. Ostatne dieru na konci rukoväte nemajú panvice a ďalšie kusy kuchynského riadu len tak pre nič za nič.

Tyč na bočnej stene

Ak nemáte možnosť inštalovať závesnú tyč k stropu, popremýšľajte nad obstaraním tyče na stenu, ktorú opäť iba dovybavíte háčikmi. Toto riešenie zaujme predovšetkým majiteľov menších kuchýň s dostatočnou hĺbkou. Len si dajte pozor na to, aby panvice neboli blízko drezu a sporáka. Pri varení a umývaní riadu by sa mohli zašpiniť, čo rozhodne nechcete. Tyč by mala byť na stene prirobená naozaj pevne, aby uniesla väčšiu záťaž. Zostávajúce voľné miesto na tyči môžete využiť pre drôtený program. Okrem panvíc tak môžete na tyč umiestniť do závesných poličiek tiež napríklad korenia, olej a ďalšie kuchynské pomôcky.

Ilustračný obrázok, zdroj

 

Police na veľké hrnce urobia parádu

Kam umiestniť naozaj veľké hrnce, ktoré často používate pre varenie polievky a omáčok? Nehanbite sa za nich a vybavte kuchyňu dizajnovou policou. Pekné hrnce a rajnice sa opäť stanú dekoráciou a rovno na nich môžete nechať tiež pokrievky s pekným úchytom. Aby všetko dobre vyzeralo, opäť sa oplatí zaobstarať riad z jednej sady a dbať na čistotu.

Z amerických filmov k vám domov

Vystavený kuchynský riad je doménou amerických kuchýň, ktoré môžete poznať napríklad z filmov. To však neznamená, že tento koncept nefunguje v našich podmienkach. Akonáhle je riad pekný a naleštený, naozaj nie je dôvod ho práve v kuchyni schovávať. Naopak bude všetko pôsobiť oveľa útulnejšie. Už na prvý pohľad pôjde poznať, že v takejto domácnosti sa varia a pečú všelijaké dobroty. Riad zostáva v pohotovosti a nedostatok miesta v skrinkách je raz a navždy vyriešený.

Sharing is caring!Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *