Organizácia šatníka ľahko a rýchlo

Organizácia šatníka ľahko a rýchlo

Pravidelné upratovanie v skriniach či v šatni dočasne vyrieši organizáciu vecí. Ešte jednoduchšie je však usporiadať šatníkový systém tak, aby sme ľahko udržali poriadok po dlhšiu dobu a mali pri ruke všetko potrebné. Čo nám pomôže s takou reorganizáciou šatníkového priestoru u nás doma?

Organizácia šatníka ľahko a rýchlo, zdroj

Šatňa alebo skriňa?

Či už máte klasické tradičné šatníkové skrine, alebo otvorené úložné šatňové systémy či rovno svoju osobnú šatňu, jedno majú všetky tieto prvky pre ukladanie oblečenia spoločné – nezaobídu sa bez starostlivej organizácie, ktorá im dodá podobu a vám samozrejme uľahčí život. Nebojte sa vrhnúť na upratovanie šatníka.

Šatníková skriňa s posuvnými dverami a zrkadlom šírka 158 cm dub sonoma korpus

Ako začať?

Všetko musí von. Získate prehľad a hoci najprv vznikne nie príliš príjemný pohľad na poriadnu hromadu, skriňa a úložný priestor budú čisté a pripravené pre vašu malú reformu. Naviac vám rukami prejde každý kúsok a vy si tak dokonale ujasníte, ktoré veci vlastne nosíte. Všetko, čo ste rok nemali na sebe, darujte napríklad na charitu. Takéto kúsky zbytočne zaberajú miesto, parádu už s nimi rovnako nerobíte – možno sa budú hodiť niekomu inému.

Štýl organizácie

Vymyslite si taký systém, podľa ktorého budete svoje oblečenie ukladať. Prečo je to tak dôležité? Budete skrátka presne vedieť, kam ktorý kúsok oblečenia patrí. Budete môcť udržiavať poriadok a všetko bude prehľadné a na svojom mieste. Ideálna je organizácia podľa určenia spôsobu nosenia a farieb. Nielenže potom šatník vyzerá veľmi dobre, i výber outfitu potom bude vašou každodennou radosťou.

Organizácia šatníkovej skrine, zdroj

Pomocníci na ukladanie

Nebojte sa do skríň či šatne nakúpiť chytré šatníkové organizátory, ktoré prehltnú menšie kúsky a pomôžu vám s ich jednoduchým upratovaním. Koše, krabičky a organizátormi pomáhajú usporiadať aj maličkosti, ako napríklad spodnú bielizeň, doplnky a ponožky. Už tak nebudete hľadať obľúbené náhrdelníky alebo zatúlané ponožky.

Chytré vychytávky

Ak máte málo priestoru a skrine vám doslova pretekajú, skúste napríklad múdre ramienka. Na jedno zavesenie príde napríklad aj päť kúskov oblečenia. Rozumné usporiadanie ušetrí miesto aj vaše nervy. Rovnako tak si pomôžte s organizáciou kabeliek, tašiek a čiapok či klobúkov. Nainštalujte si háčiky alebo šikovné konáre a sluhu. Vyzdobte svoj šatníkový priestor tým, čo máte radi.

Šatník DREAMER

Kam so sezónnym oblečením?

Sezónne veci by zbytočne zaberali miesto – preto si na ne vyhraďte špeciálny priestor. Najlepším riešením sú napríklad výsuvné úložné priestory pod posteľ alebo klasické vákuové vrecia. Tak schováte sezónne oblečenie jednoducho a chytro a nebudete ho musieť mať na očiach.

Inšpirácií nie je nikdy dosť

Nezabudnite sa mrknúť, ako organizujú svoje veci ostatní. Zahrňte do šatníka obľúbené basic kúsky a inšpirujte sa šatňami ostatných či kreatívnymi nápadmi z internetu. Urobte zo svojej šatníkovej revolúcie zábavu. Pretože zábava potom bude každodenné nahliadnutie do šatníka.

 

Sharing is caring!Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *