Mramor v interiéri opäť patrí medzi trendy

Mramor v interiéri opäť patrí medzi trendy

Mramor sa s drobnými prestávkami objavuje v bývaní s cieľom dodať mu luxusný vzhľad. Teraz je opäť na scéne, ale dokáže byť až prekvapivo hravý a nenútený. Ako využiť mramor v interiéri?

Kuchynská linka s mramorovou doskou – ilustračný obrázok, zdroj

Luxusný a elegantný vzhľad mramoru nemožno uprieť. Ostatne slabosť antických sochárov a staviteľov pre tento materiál hovorí sama za seba. Krásny vzhľad tejto horniny dokáže skrášliť rôzne časti interiéru ako mávnutím čarovného prútika. Mramor rozhodne nemusí byť iba ľahko béžovej farby. Veľmi zaujímavé sú tiež odtiene červenkasté a zelené odtiene. Vznešenosť mramoru môžete dostať aj k vám domov bez toho, aby ste museli bývať v luxusnom sídle. Hodí sa dokonca aj do malého bytu!

Pracovná doska do kuchyne z mramoru

Kamenná pracovná doska z mramoru do kuchyne vám prinesie nielen vzhľad mramoru, ale aj maximálnu praktickosť. U mramorových dosiek je garantovaná originalita. Žiadna nemôže byť rovnaká. Špeciálny náter uľahčuje upratovanie a vysoká odolnosť voči vysokým teplotám, oderu a mastnote sa v kuchyni viac než hodí. Položiť horúci hrniec priamo na dosku nie je žiadny problém. Rozmerovo menšia doska do kuchyne v byte nemusí byť až tak drahá a naozaj dlho vydrží. Vždy je však lepšie, aby inštaláciu vykonával profesionál. Mramor je ťažký a je potrebné ho presne zamerať a usadiť.

Mramorové umývadlo pre radosť

Celá kúpeľňa z mramoru od obkladov po vaňu môže pôsobiť v kontexte bežného bývania trochu gýčovito. Krása mramoru môže vyniknúť tiež tak, že sa rozhodnete z neho zaobstarať iba jednu kľúčovú časť kúpeľne. Dobrou voľbou je umývadlo z mramorového masívu vo verzii na dosku. Môže mať tvar oválnej misy, výnimkou však nie sú ani veľmi atypické a elegantne tvarované umývadla. Doska okolo umývadla už môže byť z iného materiálu. Menej je niekedy viac a v prípade moderného využitia mramoru to platí tiež.

Kamenné umývadlo – leštený mramor

Police a ďalšie maličkosti z mramoru

Starý prístup vsádzal na to, aby z mramoru boli vyrobené čo najväčšej súčasti nášho bývania. Časy sa však menia a taký mramorový krb uprostred obývačky nie je práve to, čo sa radí medzi čerstvé trendy. Dajte radšej prednosť menším doplnkom a dekoráciám, ktoré prirodzene dokreslia váš zmysel pre harmonické bývanie.

Taká polica z bieleho mramoru sa stane štýlovým úložným priestorom. Bude perfektná pre vystavenie rodinných fotografií, suvenírov z ciest či kuchynských dóz. Rovnako tak môžu byť z mramoru vyrobené ďalšie maličkosti, bez ktorých sa doma nezaobídete. Za všetky možno menovať držiak na zubné kefky, dizajnové hodiny na stenu, podnos na jedlo či trebárs úložné boxy s viečkom.

V jednoduchosti je krása – – ilustračný obrázok, zdroj

Mramor chytá druhý dych

Bez preháňania chytá mramor druhý dych a jeho exkluzívny vzhľad mu prináša novú vlnu popularity. Rozdiel je iba v spôsoboch využitia, kedy je okázalosť nahradzovaná striedmosťou a dôrazom na detail. Vďaka tomu nemusí byť spájaný len s honosným bývaním. Dalo by sa povedať, že ak všetko dobre premyslíte, zamilujete si ho pokojne aj v garsónke.

Dizajnový konferenčný stolík z mramoru – ilustračný obrázok, zdroj

Sharing is caring!Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *