Ozvláštnite svoj interiér kožušinou

Ozvláštnite svoj interiér kožušinou

Zatvorte oči a na chvíľku sa zasnívajte. Ležíte v posteli s nebesami, vstávate a bosou nohou došlápnete do niečoho mäkkého a hrejivého. Hoci vám v izbe plápolá plameň z otvoreného krbu, je to príjemný pocit sa zaboriť nohami do kožušiny.

Ilustračný obrázok, zdroj

Namietate, že kožušiny sú známky luxusu? Áno, táto dekorácia, či už pravá alebo umelá, patrí ku známkam luxusného interiéru. Ale prečo by ste si ho nemohli dopriať aj vy vo vašom bývaní?! Vybudovať krb a zaobstarať si posteľ s nebesami nie je najjednoduchšie, ale dekorovať bývanie kožušinami zase takú prácu nenarobí.

Neobmedzujte sa len na predložku

Väčšina ľudí nevie kožušiny v bývaní využiť inak než ako predložku pri posteli alebo kresle v obývacej izbe. Ale toto nie je jediná možnosť, ako tento luxusnejší kúsok zapojiť do štýlu vášho interiéru. Viete si predstaviť, že kožušina doslova tróni na sedáku alebo operadle kresla? Kožené kresielka a kreslá sú dnes bežne dostať na trhu nábytku.

Najmä v severských krajinách vedia, ako kožušinu v interiéri využiť. Často sa tak môžete stretnúť s tým, že sobia koža je zavesená na stene ako nápaditá dekorácia. Všeobecne platí, že kožušiny sa skvele kombinujú s drevom, ale aj ladia so sklom, kovom, keramikou či bežnou tehlou. Nie je preto problém dekorovať kožušinou takmer každý štýl bývania. Veď jej extravagantnejšie odtiene a motívy nájdete aj v umeleckom smere pop artu.

Ilustračný obrázok, zdroj

Umelý chlpatý doplnok

Nie každý z nás je ale ochotný si zaobstarať pravú prírodnú kožušinu, hoci sa jedná o vysoko kvalitnú a luxusnú záležitosť. Adekvátnou náhradou prírodnej kožušiny sú kože umelé. Okrem toho, že chránite prírodu, tak si môžete vybrať z celej rady farieb. Ich škála je rozhodne širšia ako v prípade pravých koží. V neposlednom rade si zaobstaráte umelú kožu za priaznivejšiu cenu, než by tomu bolo u tých pravých.

V obchodoch dnes zoženiete viac než len umelú predložku do vášho bývania. Koža sa v posledných rokoch stala trendy doplnkom, takže dizajnéri prichádzajú stále s novými dekoračnými nápadmi. Zoženiete tak kožu ako behúň na zem i jedálenský stôl. Nie je problém zakúpiť kožené prestieranie alebo pléd cez gauč. Ale objavujú sa ešte extravagantnejšie doplnky, akými sú poháre a poháre dekorované práve kožúškom. Samozrejme aj tým umelým.

Starostlivosti o kožušinu sa báť nemusíte

Máte strach, že starostlivosť o kožušinu nepatrí k tým najjednoduchším a radšej sa preto luxusu v podobe kožušiny u vašej postele vzdáte? Podlahu ide ľahko vytrieť a bežné prikrývky vyperiete, ale ako naložiť s kožušinou? Potom vám prezradíme, že vaše obavy sú zbytočné.

V zásade najdôležitejšou činnosťou je poriadné vyklepanie. Tým sa zbavíte usadených nečistôt a prachových častíc. Pokiaľ máte kožušinu s dlhými chlpmi, potom nie je od veci ju občas poriadne prečesať. V tomto prípade nezabudnite kožušinu vyčesávať po smere vlákna. Postačí vám k tomu obyčajný veľký hrebeň.

A keď už sa po nejakej párty stane, že kožušina je predsa len špinavšia, potom siahnite po roztoku vody s trochou prášku na pranie. Opäť vám stačí bežný prací prášok, ktorý používate na pranie vášho domáceho prádla.

Starostlivosť o umelú kožušinu je analogická starostlivosť o tú prírodnú. Je teda len na vás, ktorú z variantov uprednostníte a zvolíte do interiéru vášho “luxusnejšieho” bývania.

Tmavomodrá stolička z ovčej kožušiny Royal Dream Sheepskin Stool
Kožušina Double Sheepskin – biela

 

Sharing is caring!Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *