Praktický návod, ako vybrať reprezentatívnu rozkladaciu pohovku

Praktický návod, ako vybrať reprezentatívnu rozkladaciu pohovku

Viete, podľa čoho vybrať kvalitnú rozkladaciu pohovku, ktorá popri peknom vzhľade ponúkne aj praktickosť a dostatočné pohodlie? Pozrite sa na praktický návod, ktorý vás výberom prevedie.

Skladací gauč je perfektným riešením pre každého, kto bojuje s nedostatkom miesta, alebo len z času na čas potrebuje ubytovať návštevu. Mohlo by sa zdať, že tento kus nábytku nie je v móde, ale opak je pravdou. Pridanú hodnotu rozkladacích pohoviek len tak niečo neprekoná. Moderné kusy skvele zapadnú do interiéru a rozhodne nepôsobia lacným dojmom. Ak aj vy chcete vybrať rozkladaciu pohovku, ktorá vám nebude pripomínať študentské roky, nechajte si poradiť.

Kvalitné materiály sú kľúčové

Rozkladacie pohovky bývajú z úplne pochopiteľných dôvodov o niečo drahšie. Už to je dôvod výber neunáhliť a všetky dostupné možnosti si porovnať. Rozkladacie varianty sa dnes už bežne vyrábajú z naozaj kvalitných materiálov, medzi ktorými nechýba kov, masívne drevo a koža.

Prínosom týchto materiálov je nielen luxusný vzhľad, ale aj vyššia odolnosť a životnosť. Ak sa chystáte pohovku rozkladať často, prípadne ju k spánku využívať naozaj každú noc, celkovú kvalitu nepodceňujte.

Rozkladacia pohovka Karup Indie Clear Lacquered/Gris/Light Bordeaux

Správna veľkosť je o pohodlí

Úzky gauč nikdy nebude pôsobiť honosne a v prípade rozkladacej verzie neponúkne taký komfort, ktorým sa chvália väčšie pohovky. Dĺžka po rozložení by mala byť minimálne 200 cm, ideálna šírka pre dve osoby je 180 cm. To je už slušné letisko, a preto premerajte priestor, kde budete pohovku rozkladať. Ak by vás predsa len napadlo šetriť miestom, opäť vychádzajte z toho, ako často sa bude na pohovke prespávať. Stláčať sa každú noc nie je nič zdravého.

Vyberte ten správny systém

Manipulácia s pohovkou by mala byť rýchla. V tomto ohľade si plusové body získava vysúvacia zásuvka s rozkladom. Celý systém je založený na tom, že z pohovky s leňoškou iba vysuniete chýbajúcu časť matraca, ktorá vytvorí v jednej rovine plnohodnotné lôžko. Nevýhodou je fakt, že matrac na spanie tvorí časť určenú na sedenie. Dochádza tak k jej rýchlejšiemu opotrebeniu. Ďalšou možnosťou je rozkladací systém s deleným matracom. Matrace sú šikovne ukryté v sedacej a opornej časti. Pohovku rozložíte vytiahnutím úložného priestoru smerom dopredu.

Veľkej popularite sa teší rozkladací systém s celistvým matracom. Ide o ideálne riešenie na každodenné spanie. Matrac je ukrytý vnútri pohovky a vytiahnete ho smerom dopredu. To všetko prakticky jedným pohybom. Cez deň sa tak matrac nezašpiní a neopotrebuje od sedenia na pohovke. Ak hľadáte predsa len niečo cenovo dostupnejšie, zaostrite na Click Clack pohovky. Vďaka zabudovanému mechanizmu k rozloženiu stačia iba dva pohyby. Zo sedacej a opornej časti sa stane vodorovná plocha. Nevýhodou sú menej kvalitné matrace.

Pohovka LINCOLN

Pohovka, ktorá vám bude robiť radosť

Vyspať sa do ružova a ešte vedieť, že vám rozkladacia pohovka nerobí hanbu. Presne to je kombinácia, ktorú by ste mali vyžadovať. Nezabudnite na vyššie uvedené rady a výber pre vás bude jednoduchý.

 

Sharing is caring!Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *