Prebuďte v sebe talianskeho dizajnéra

Prebuďte v sebe talianskeho dizajnéra

Taliansko je krajinou dizajnu – či už hovoríme o svete módy, umenia či bývania. Tie najluxusnejšie a najoriginálnejšie kúsky nábytku či doplnkov vo väčšine prípadov pochádzajú práve odtiaľ. Ak chcete aj vy bývať štýlovo, inšpirujte sa talianskym šarmom a vycibreným vkusom. Stavte na Taliansko!

 

Talianský dizajn, zdroj

 

Hrátky s talianskym dizajnom

Keď sa pozriete na niektorý z tých najdrahších interiérov, ktoré majú na svedomí preslávení svetoví dizajnéri, pravdepodobne sa stretnete s názvami hneď niekoľkých drahých talianskych značiek, ktorými bude interiér vybavený. Práve v Taliansku totiž vznikajú úctyhodné brandy a tvorcovia luxusných interiérov to dobre vedia. Taliansky dizajn kombinuje pôsobivé aj jemné kontrasty, moderné materiály, extravagantné prvky i nečakané farebné variácie. Na svoje si prídu milovníci nevšedných konceptov aj obdivovatelia minimalistickej krásy.

Nadčasový interiér

Ak hľadáte inšpiráciu pre svoj domov, s talianskym dotykom rozhodne nešliapnete vedľa. Aké sú talianske interiéry? Sú moderné, sofistikované, originálne aj nadčasové. Príjemná elegancia zaujme na prvý pohľad každého, kto sa o dizajn zaujíma. A vlastne aj ostatných. Nie je tak ťažké podľahnúť kúzlu talianskeho dizajnu. Stačí ich zmysel pre detail, minimalistické línie a tvarová rozmanitosť. Čo sa potom týka farieb, tou správnou voľbou sú odtiene samotnej prírody. Tie sa totiž skvele dopĺňajú s odvážnymi sýtymi tónmi, z ktorých sa ponúka modrá, žltá, oranžová alebo napríklad červená. Populárne sú však aj neutrálne farby podčiarknuté a oživené kovovým leskom – zlaté, mosadzné alebo medené detaily presýtia interiér nenásilnou noblesou.

Cesta k dizajnu

Taliansky dizajn rozhodne nie je konzervatívny. A tým to všetko začalo. Na konci šesťdesiatych rokov sa v Taliansku objavil anti-design. Ten bol reakciou na masívne priemyselne vyrábaný nábytok a doplnky, ktorým chýbala akási osobitosť. Anti-dizajn bol odpoveďou na ”nudu” a priniesol šokujúce tvaroslovie v kombinácii s novou farebnou paletou. Práve takto vznikali tie najoriginálnejšie a najdrahšie autorské kúsky nábytku i dekorácií. Presne takto sa vyvíjal taliansky dizajn, ktorý je nesmrteľný.

Talianský dizajn, zdroj

Ako na to

Odkrojte si kúsok talianskej elegancie. Ako zariadiť byt v talianskom duchu? Kúpte si minimalistické úložné priestory, ktorých čisté línie dajú priestor vyniknutiu detailov. Nebojte sa originálnych tvarov a ich zdanlivo nezmyselnej kombinácie. Zaujímavé kreslo, taburet či puf v obytnej zóne nesmie chýbať. Veľký dôraz kladú taliani na osvetlenie. Pôsobivé lustre a unikátne stojacie lampy sú to pravé. Všetko podčiarknite dekoráciami v podobe umenia, autorských váz či veľkolepých svietnikov. Nezabudnite na odvážnu tapetu či výmaľbu. Ak nemáte jasno, stačí sa inšpirovať už hotovými návrhmi interiérov.

 

Sharing is caring!Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *