Štýl Hamptons: Obklopte sa námorníckou modrou s ligotavým luxusom

Štýl Hamptons: Obklopte sa námorníckou modrou s ligotavým luxusom

Je podvečer a americká smotánka sa schádza na zlatých pieskoch v jednej z najlukratívnejších oblastí v New Yorku – na Long Islande. Práve tu medzi East Hamptonom a Southamptonom sa rodil tak trochu noblesný štýl bývania, ktorý nesie názov Hamptons po svojom “rodisku”.

Ilustračný obrázok, zdroj

Milujete modrú farbu s námornými motívmi, ktoré sú navyše okorenené štipkou luxusu tak, ako to bohatí majú radi? Viete si predstaviť, že vo vašom dome dominujú presklené steny a trblietavé predmety, ktoré vám budú pripomínať vzdušné rezidencie na brehoch mora? Potom práve pre vás je vhodný štýl Hamptons, ktorý nie je iba rozmarnosťou majetných. S trochou umu si ho môžete vytvoriť u vás doma aj vy. Poďme sa pozrieť na to, čo by v interiéri inšpirovanom Hamptons nemalo chýbať.

Stavte na dekadentnú ľahkosť

Modré a biele prúžky, presklená terasa, elegantný nábytok, námorné dekorácie aj ornamenty na stenách. To je len v skratke povedané, na čo by ste mali myslieť, ak sa chystáte uspôsobiť interiérový štýl bývania podľa prúdu Hamptons. Ostatne tento štýl nie je len o bývaní, ale celkovo o životnom prístupe. Skúste sa vžiť do pocitov smotánky z Long Island. Snažte sa snúbiť extravagantnosť glamouru s ľahkosťou dekadencie. Zamilujte si harmóniu a pokoj, ktorý bude vyžarovať z vášho domova.

Prečo vlastne podľahnúť niečomu, čo je štátu bez mora zdanlivo tak vzdialené? Pretože tento dizajnový štýl vo vás nabudí pocit ľahkosti. Budete sa vo svojich bytoch alebo domoch cítiť, akoby ste práve trávili letnú dovolenku pri mori. Preukazuje sa, že štýl Hamptons v ľuďoch vyvoláva príjemné pocity, pretože je jedinečnou kombináciou bývania v luxuse (nápadne pripomínajúcim luxusne zariadenú vilku) s dovolenkovým pobytom v jednoduchom a skromnom domčeku na pláži, prípadne na jachte.

Ilustračný obrázok, zdroj

Námorné motívy, kam len oko pozrie

Ako si navodiť pocit pobytu pri mori? Jednoducho a rýchlo s jeho motívmi. Interiéru dominujú svetlé farby, ktoré sú doplnené o námornícku modrá. Kúpte si doplnky v podobe dekoratívnych vankúšikov na pohovku, ktoré zdobí modro biele prúžkovanie. Závesy môžu byť sýto modrej farby so zlatými kormidlami alebo kotvičkami. Nezabudnite aj na podobne ladený prehoz cez pohovku.

Modrá by mala evokovať farbu oblohy alebo mora a práve jej farba navodzuje relaxačné pocity u vás doma. Keď dekorácie v modrej správne skombinujete a podporíte béžovými alebo svetlými odtieňmi ďalších farieb, dosiahnete upokojujúcu harmóniu. Tá vám pripomenie časy dovoleniek.

Ak tiahnete k extravagancii, pokojne siahnite po výraznejších dekoráciách vo vašich izbách. Jednou z možností je vyrezávané kormidlo, ktoré umiestnite namiesto obrazu nad váš gauč. Alebo môžete skombinovať obrazy s motívmi leta s rámom v podobe kormidla.

Ilustračný obrázok, zdroj

 

Sharing is caring!Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *