3 dôvody, prečo si do kuchyne vybrať granitový drez

3 dôvody, prečo si do kuchyne vybrať granitový drez

Uvažujete nad kúpou nového drezu a neviete si z toho množstva,  ktoré je na trhu k dispozícii vybrať? Chcete drez, ktorý bude nielen praktický, ale bude zároveň aj dobre vyzerať? Dnes vám poradíme, prečo by ste sa mali zaoberať kúpou granitového drezu.    

Blanco keramický drez
Blanco keramický drez

1. Mimoriadne odolný

Granitové drezy sa označujú ako mimoriadne odolné drezy, ktoré sú nielenže odolné voči rozbitiu či poškriabaniu, ale sú krátkodobo odolné teplotám až do 280°C. Takisto ide o drezy, ktoré sú hygienicky nezávadné. Granit má totiž zloženie, ktoré zabraňuje usádzaniu a množeniu baktérií. Testy, ktoré sa na granitových drezoch robili, preukázali, že ich hygienická ochrana zredukovala výskyt baktérií až o 98%. Granitové drezy takisto výborne odolávajú škvrnám a držia si svoju farebnú stálosť.

Granitový drez - zdroj: Drezydokuchyne.sk
Granitový drez – zdroj: Drezydokuchyne.sk

2. Moderný dizajn a široká farebná škála  

Patríte k typom, ktoré si si potrpia na perfektné zladenie drezu, batérie a pracovnej dosky do kuchyne? Kúpa drezu pre vás nie je iba nutnou nevyhnutnosťou, ale aj dizajnovou záležitosťou? V tom prípade je granitový drez ideálnou voľbou. Predsa len je viac ako praktické môcť si vybrať zo širokej farebnej škály a tým pádom si drez doladiť k štýlu pracovnej dosky a kuchyne zároveň. Od snehovo bielych, cez jemne béžové a pastelové až po tmavohnedé či čierne drezy. Možností je neúrekom. Že si neviete predstaviť čierny drez v kuchyni? Veľa žien sa zhoduje, že čierny drez volili práve preto, že im ideálne ladí k čiernym spotrebičom v kuchyni. Béžové granitové drezy zase volia gazdinky, ktoré majú pracovné dosky podobnej farby, a vďaka tomu im drez krásne farebne splýva. Farbu drezu v kuchyni síce samozrejme viac riešia ženy ako muži, tie však v kuchyni trávia aj viac času, preto je určite príjemné mať možnosť vybrať si ten svoj, oku lahodiaci, drez.

Granitový drez - zdroj: Drezydokuchyne.sk
Granitový drez – zdroj: Drezydokuchyne.sk

3. Nenáročný na údržbu

Potrpíte si na vysoký lesk drezu či batérie a neustále stopy kvapiek vody na nich vás vytáčajú? V tom prípade kúpa nerezového drezu, kde sa musíte pripraviť na pravidelné leštenie, aby nebolo vidieť stopy kvapiek, asi nebude pre vás tým najvhodnejším riešením. Viaceré ženy v domácnostiach sa preto zhodujú, že granitové drezy sú v tomto prípade oveľa praktickejšie. Ich matný vzhľad možno práve odrádza tých, čo uprednostňujú vysoký lesk drezu, pokiaľ však patríte k puntičkárom a chcete si pobyt v kuchyni čo najviac skrátiť a vyhnúť sa večnému utieraniu a lešteniu, voľte granitový drez. Ten stačí jednoducho pretrieť hubkou a žiadne dodatočné leštenie nie je nutné. Navyše nízka pórovitosť granitu zabraňuje usádzaniu nečistôt do povrchu drezu, preto sa škvrny z granitového drezu ľahko odstraňujú.  

Granitový drez - zdroj: Drezydokuchyne.sk
Granitový drez – zdroj: Drezydokuchyne.sk

Ako si vybrať?

Pri kúpe granitových drezov si však treba poctivo vyberať. Niektoré drezy majú totiž len granitovú povrchovú úpravu a inak sú z plastu. Tým pádom sú síce lacnejšie, ale aj menej kvalitné. Radšej vyberajte tie poctivé granitové drezy z drveného kameňa. Najčastejšie sa vyrábajú z drvenej žuly alebo kremeňa v objeme 80% drveného kameňa, 15% akrylátového spojiva a 5% farbiva.

Sharing is caring!Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *