4 hlavné výhody kontinentálnych postelí

4 hlavné výhody kontinentálnych postelí

Túžite po najvyššom možnom komforte spánku? Inšpirujte sa v domácnostiach našich západných susedov a doprajte si sladké sny na kontinentálnej posteli. V porovnaní s klasikou prináša celý rad zaujímavých výhod.

Kvalitu spánku by v dnešnej uponáhľanej dobe plnej stresu nemal nikto podceňovať. Ničím nerušený odpočinok je dôležitý pre psychické i fyzické zdravie. Ak aj vy chcete vstávať nabití energiou a v dobrej kondícii, zamyslite sa nad tým, akú máte posteľ. Jedným z vôbec najlepších riešení sú tzv. kontinentálne postele. V našich končinách nie sú lôžka typu boxspring paradoxne príliš vidieť, ale u našich západných susedov sa tešia veľkej popularite.

Aké sú ich hlavné výhody?

1. Absencia roštu

Kontinentálna posteľ sa okrem samotného posteľového rámu skladá z troch rôznych častí. Základňu tvorí takzvaný boxspring. Tento spodný diel postele je zložený z masívneho rámu, pružinového systému a nosných materiálov. Jeho funkcia je ortopedická a ventilačná. Nasleduje hlavný matrac položený celým svojím povrchom na boxspringovú základňu. Poslednou vrstvou je podložka čiže topper.

V celej konštrukcii nenájdete žiadny lamelový rošt. Box s pružinovým matracom vytvára povrch, ktorý je všade jednotný a nadmieru pohodlný. Nikde nič nevŕzga a komfort si užijú aj ľudia, ktorí majú vyššiu hmotnosť.

Sivo-ružová dvojlôžková boxspring posteľ Sinkro Play Safe, 200 x 200 cm

2. Ideálne vstávanie a ľahanie

Počas študentských rokov nie je problém ležať na matraci na zemi. S rastúcim vekom však človek ocení, keď sa nemusí z postele zložito “zbierať”. Do postele si iba bez komplikácií sadne, rovnako tak sa z nej rýchlo zdvihne. Kontinentálne lôžko má spravidla ložnú plochu vo výške od 55 do 70 cm.

Vstávanie a ľahanie v tejto výške je pre telo absolútne prirodzené a príjemné. Vyššia poloha má však aj ďalšie klady. Ste vo väčšej vzdialenosti od podlahy a nemusí vás toľko trápiť vírenie prachu. Máte neposlušného psíka, ktorý by s vami najradšej trávil noci v posteli? Menšie plemená takto vysoko nevyskočia a po chvíľke snaženia sa uložia do vlastného pelechu.

3. Posteľ naozaj na mieru

Kontinentálne postele bývajú síce drahšie, ale výrobcovia vám ponukou vyjdú v ústrety. Konfigurácia bude presne odrážať vaše špecifické požiadavky. Zvolíte si druh a tvrdosť matraca presne tak, ako potrebujete. Investícia sa vám vráti v podobe spánku, ktorý si zaslúžite. Samozrejmosťou je možnosť vybrať si čelo a materiál čalúnenia vrátane jeho farby.

4. Dlhá životnosť

Obyčajné matrace a rošty vydržia iba pár rokov. Už po krátkej dobe budete bojovať s vyleženými priehlbinami a nepremyslenou konštrukciou bez dostatočného vetrania. U kvalitnej kontinentálnej postele vás nič podobné nečaká. Nosnejší matrac s gramážou okolo 40 kg / m3 ponúkne naozaj dlhotrvajúcu výdrž. Zloženie postele z troch vrstiev sa postará o to, aby ležanie zostalo zdravé a pohodlné po čo najdlhšiu dobu.

Boxspring Damas

 

Sharing is caring!Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *