7 vecí, ktoré nesmú chýbať v izbe pre hostí

7 vecí, ktoré nesmú chýbať v izbe pre hostí

Máte aj vy doma izbu, ktorá sa honosí názvom „hosťovská“? Vítate pravidelne rodinné návštevy alebo ste sa rozhodli stať sa profesionálnym hostiteľom? Je zrejmé, že v tejto miestnosti musí byť aspoň posteľ alebo rozkladacia pohovka. Okrem nich tu však patrí niekoľko ďalších vecí, vďaka ktorým sa hostia budú u vás cítiť príjemne.

1 Prikrývka a vankúš navyše

Každému v noci vyhovuje niečo iné. Jeden potrebuje vyšší a tvrdší vankúš, druhý teplú perinu. Okrem štandardného vybavenia preto pripravte hosťom na stranu aj teplú prikrývku a vankúš navyše. Zariadia sa tak podľa svojich potrieb a noc v inej posteli nestrávia sústavným narovnávaním vankúša či snahou zahriať sa.

2 Uteráky a toaletné potreby

Čisté uteráky a osuška by mali byť v izbe pre hostí samozrejmosťou. Dajte si prácu navyše a ponúknite aj balíček so základnými toaletnými potrebami. Skvelo sa na to hodia napríklad vzorky rôznych kozmetických prípravkov, ktoré sa vám cez rok nahromadili. Vložte ich do pekného košíka a pridajte aj novú zubnú kefku. Hostia to určite ocenia a nebudú v strese, ak doma pri balení niečo zabudli.

3 Nočná lampa

Osvetlenie pri posteli by nemalo v tejto izbe určite chýbať. Je kľúčom k tomu, aby miestnosť pôsobila útulne a hostia sa v nej cítili príjemne. Lampičky umiestnite ku každej posteli. Vhodné sú napríklad tie s možnosťou nastavenia intenzity svetla podľa preferencií vašich hostí.

4 Zrkadlo

Môže sa to zdať ako zbytočnosť, ale nie je. Veľké zrkadlo, v ktorom sa hostia pred odchodom skontrolujú, sa dá šikovne umiestniť na dvere alebo skriňu. Ak bude stáť v tmavšej časti miestnosti, vyberte zrkadlo so zabudovaným osvetlením. Originálny rám z neho spraví aj štýlový doplnok.

Zrkadlo Reflection zlaté
Zrkadlo Reflection zlaté

5 Háčiky na stenu

Ak sa hostia zdržia len niekoľko dní, pravdepodobne ani nebudú potrebovať veľkú skriňu, aby si vybalili oblečenie. Postačí teda niekoľko háčikov na stene, kam sa dajú zavesiť aj vlhké uteráky. Nechajte v izbe aj niekoľko vešiakov. Poslúžia na zavesenie oblečenia z krčivých materiálov.

6 Odpadkový kôš

Malý, avšak dôležitý detail na udržanie poriadku v izbe. Vyberte kôš menších rozmerov a z takého materiálu, aby ladil s ostatnými doplnkami a nepútal pozornosť už od dverí. Vhodné sú koše napríklad z nerezu, dreva alebo prútia.

7 Kvety a sviečky

Živé kvety a sviečky majú úžasnú schopnosť vytvárať príjemnú atmosféru v každej miestnosti. Pozor len na jednu vec. Vyberajte sviečky bez výrazných vôní, ktoré môžu niekomu vadiť. Rovnaké pravidlo platí aj pre výber kvetín. Zamyslite sa dobre aj nad miestom, kam ich položíte – voľte kúty a poličky, kde nebudú prekážať.

 

 

Sharing is caring!Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *