Chytré organizéry a ďalšie vychytávky pre väčší poriadok v kuchyni

Chytré organizéry a ďalšie vychytávky pre väčší poriadok v kuchyni

Chaos v kuchynských zásuvkách a skrinkách je často dôvodom toho, prečo je pre vás varenie zdĺhavé a nezábavné. Keď sa vám podarí všetko správne zorganizovať, stane sa pre vás pohyb a práca v kuchyni oveľa príjemnejším.

Ilustračný obrázok, zdroj

Večné hľadanie vás pripravuje nielen o čas, ale aj o energiu. Každý správny kuchár by mal presne vedieť, kde čo je. Rovnako tak by všetko od vidličky po korenie malo mať v kuchyni presne určené miesto, na ktorom to vždy nájdete. Ak chcete zmätok v zásuvkách a skrinkách odstrániť, je najvyšší čas staviť na chytré organizéry a ďalšie šikovné riešenia.

Výsuvné mechanizmy v kuchyni

Poriadok začína pri možnosti pozrieť sa, čo všetko zásuvky ukrývajú. Pri výbere kuchynskej linky tak jednoznačne preferujte tie, ktoré majú šuplíky vybavené plnovýsuvnými mechanizmami. Po vysunutí celého korpusu máte k šuplíku skvelý prístup a ľahko sa dostanete aj k veciam, ktoré sú ukryté až v zadnej časti. Dôležitá je celková nosnosť zásuvky. Ťažké hrnce predsa len niečo vážia a určite nechcete, aby sa vám šuplík odtrhol. Samozrejmosťou by mali byť tiež tiché dorazy. Do šuplíka stačí jemne strčiť a sám sa hladko zavrie bez nárazu.

Vešiak na poháre Wenko Cupboard
Príborník Bambus

 

Rohový systém môže fungovať

Častým nedostatkom lacnejších kuchýň je riešenie úložného priestoru v rohu linky. Do týchto miest býva prístup komplikovaný, čo v praxi znamená zbytočné plytvanie miestom a každodenné lovenie zapadnutého riadu. Do rohu je tak dobré vybrať robustný rohový systém, ktorý po otvorení dvierok vyjde sám von, prípadne ho môžete ťahom vysunúť sami. Asi vôbec najobľúbenejším riešením je viacposchodový otočný karusel. Jednotlivé poschodia môžu mať rôzny tvar od polkruhu po praktický tvar obličky.

Poriadok aj vo veľkých zásuvkách

Organizéry bývajú spájané s menšími zásuvkami, do ktorých sa ukladajú jedálenské príbory, varešky a ďalšie pomôcky. Lepšie linky majú organizéry už zabudované a vy ich tak nemusíte dokupovať. Mnoho ľudí však netuší, že organizéry či zásobníky sa vyrábajú aj vo verziách pre veľké a hlboké zásuvky. Usporiadať si oleje, fľaše piva, vrecká s múkou, zaváraniny a ďalšie rozmernejšie predmety tak nemusí byť problém. Niektoré organizéry majú priehlbne pre umiestnenie spotrebičov. Ľahko v nich uskladníte kuchynskú váhu alebo iný prístroj, ktorý potrebujete mať často pri ruke.

Ilustračný obrázok, zdroj

Keď vám úložné priestory slúžia

Prestaňte pri pohybe v kuchyni blúdiť. Spomínané zlepšováky nemusia vôbec predstavovať veľkú investíciu. Organizéry z plastu sú cenovo dostupné a vyrábajú sa v mnohých verziách. Ich inštalácia je maximálne jednoduchá. Väčšinu z nich stačí do zásuvky len vložiť. V kuchyni budete mať poriadok a ušetrený čas môžete venovať zábavnejším aktivitám než hľadaniu stratenej varešky 🙂

Sharing is caring!Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *