Hrnčeky nemusia byť schované

Hrnčeky nemusia byť schované

Iste si pamätáte, ako naše babičky a mamičky vystavovali tie najkrajšie a najcennejšie súpravy hrnčekov na miesta, kde by boli všetkým na očiach. Dnes už si poväčšinou nekupujeme kuchynské linky so sklenenými dvierkami, aby bolo na naše hrnčeky a čajové sety vidieť. A málokto z nás má v obývacej izbe alebo jedálni príborníky či sklenené vitrínky, kam by sme tieto sady vystavili.

Ilustračný obráyok, zdroj

Pritom môžeme vlastniť kúsky, ktoré by za to ukázanie stáli a akými by sme sa radi ostatným pochválili. Môžeme to pojať však aj z praktického hľadiska. Kto z nás by chcel ráno tráviť dlhé chvíle hľadaním svojho obľúbeného hrnčeka v útrobách kuchynskej linky alebo horšie umývačky?! Pozrime sa, ako tieto problémy skĺbiť, vyriešiť elegantne a vkusne.

Kúpte si stojan

Môžeme ich nazývať stojany, držiaky alebo prípadne stromčeky. Nemení to ale nič na fakte, že pomocou týchto stojanov môžete efektívne a predovšetkým pekne a originálne vystaviť svoje obľúbené hrnčeky na obdiv. Na výber máte z niekoľkých typov.

Kovový stojan

Kúpte si do kuchyne kovové všestranné regály, kam za ušká zavesíte svoje hrnčeky. Tieto regály môžu samozrejme fungovať napríklad vo vašej garáži či dielni na zavesenie rukavíc, oblečenie alebo ďalšieho náčinia. Ale poslúžia vám aj ako originálne držiaky vašich hrnčekov. Zaručene nebudete mať rovnaké úložisko hrnčekov ako ktokoľvek z vášho okolia.

Drevený stojan

Ak máte radi drevo alebo máte kuchyňu zariadenú vo vidieckom štýle, kúpte si drevený stojan s kovovými či drevenými úchytkami. Regál si samozrejme môžete kúpiť v špecializovaných obchodoch alebo si ho za pár korún vytvoriť sami.

Na výrobu budete potrebovať drevené latky, alebo ako alternatívu použite dnes tak moderné drevené palety. Drevo iba prebrúste a natrite požadovanou farbou či lakom. Dve laty použite ako podkladové bočné a zostupne na ne pripevňujte jednotlivé latky smerom nadol. Je len na vás, aký veľký stojan si navrhnete. Potom pripevnite úchytky, za ktoré zavesíte ušká hrnčekov.

Drevený stojan na hrnčeky, zdroj

 

Železný stojan

Dnes zoženiete množstvo zaujímavých špeciálnych držiakov na hrnčeky aj v obchodoch. Môžete si zaobstarať napríklad malý železný či medený držiak na drobnejšie hrnčeky. Stojanček pripomína vešiačik na šperky, ktorý má veľa žien doma. Môžete ho zvoliť v mnohých veľkostiach a tvaroch. V ponuke je aj rada farieb. Zmestí sa vám naň až osem hrnčekov a dajú sa kúpiť aj také, pod ktoré schováte niekoľko malých dezertných tanierikov.

Využite starý vešiak

Pokiaľ máte doma nevyužitý starý vešiak na bundy a oblečenie, bude sa vám teraz možno hodiť. Na mysli samozrejme máme drevený vešiak, ktorý sa pripevňuje na stenu a na úchytky sa potom vešia bežné vonkajšie oblečenie. Oprášte jeho farbu, zrenovujte ho a zaveste do kuchyne. Urobí vám ešte veľa parády.

Sharing is caring!Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *