Objavte čaro kobercov a behúňov

Objavte čaro kobercov a behúňov

Keď spomíname na svoje detstvo, máme v pamäti interiéry s metrážnymi kobercami po celej dĺžke miestnosti. A následné nekonečné vysávanie. Po čase šiel trend kobercov do úzadia a nahradili ich plávajúce podlahy či klasická dlažba.

Máte pocit, že koberce už nie sú aktuálne trendy? Určite nie. My vás dnes vďaka našim tipom na správne vybrané koberce presvedčíme o opaku. Vhodné umiestnenie malého behúňa či kožušinky v rámci interiéru, nie je iba praktický doplnok kvôli studenej podlahe, ale aj estetická záležitosť.

Behúň Universal Belis Triangles, 60 × 120 cm
Behúň Universal Belis Triangles, 60 × 120 cm

Koberec z umelej či pravej kožušiny

Kožušiny boli vždy symbolom elegancie a noblesy. Pokiaľ hľadáte prvok, ktorý dodá priestoru štýl a nemáte problém s umiestnením či už umelej alebo pravej kožušiny do svojho interiéru, poobzerajte sa po tejto bytovej dekorácii. Bude to určite hrejivý prvok miestnosti bez ohľadu na to, či kožušinku použijete na zem ako koberec. V menšom prevedení ju len prehodíte cez pohovku či ratanové kreslo. Pokiaľ máte radi hygge a severské doplnky, koberec z umelej kožušiny alebo pravá ovčia kožušina je pre vás must-have.

Behúň do kuchyne

Hľadáte behúň, ktorý vám zútulní priestor v kuchyni, prípadne potrebujete malý koberec, aby zaizoloval teplo? Pri výbere behúňa do kuchyne je dôležité uvedomiť si, že  kľúčovým prvkom pri hľadaní vhodného koberca sú jeho vlastnosti.

Kuchyňa je miestnosť, kde koberec dostane značne zabrať. Omrvinky z koláča, zvyšky omáčky, to všetko môžete mať na koberci raz-dva. Neodporúčame preto umiestňovať do kuchyne koberce s dlhým vlasom, skôr praktické behúne s jednoduchou údržbou a vysokou odolnosťou.

A potom už závisí iba na vás, či ste skôr romantická duša, ktorá siahne po jemnom kvietkovanom vzore alebo výrazná osobnosť, ktorá chce kuchyňu oživiť kobercom so zaujímavou potlačou.

Vysokoodolný behúň Webtappeti Mestoli, 58 × 280 cm
Vysokoodolný behúň Webtappeti Mestoli, 58 × 280 cm

Koberec do detskej izby

Pokiaľ má vaša malá ratolesť za sebou obdobie penového puzzle, ktoré bolo jej prvou podložkou na lezenie a spoznávanie sveta, je na čase posunúť sa ďalej. V tom prípade je pre vaše dieťa ideálne, aby ste do detskej izby zaobstarali nový detský koberec. Taký, ktorý mu umožní nielen snívať s ich rozprávkovými hrdinami, no tiež aj učiť sa hravou formou.

Čo môže byť pre malého šoféra lepšia učebná pomôcka ako koberec s cestami, dopravnými značkami a križovatkami? Alebo čarovná mapa sveta, vďaka ktorej bude s radosťou objavovať nové zákutia jednotlivých kontinentov?

Pokiaľ je vaše dieťatko ešte primalé a zatiaľ iba hľadáte malý behúň pri detskú postieľku, z roztomilých vzorov zajačikov či iných zvieratiek si istotne vyberie každá mamička.

Výrazné vzory

Milujete abstraktné vzory? Neprekážajú vám výrazné farby a viacfarebné kombinácie? V tom prípade sa nebojte použiť do priestoru koberec, ktorý skvelo oživí priestor. A to hlavne, ak máte jednofarebné steny a nábytok ladený do jemných, neutrálnych tónov. Veľmi zaujímavým vzorom sú prvky marockého či portugalského štýlu, ktoré k vám prinesú vôňu diaľav a exotiky.

Vysokoodolný behúň Webtappeti Spiaggia, 58 × 140 cm
Vysokoodolný behúň Webtappeti Spiaggia, 58 × 140 cm

Kobercová mandala

Máte blízko k joge a meditácii? Alebo považujete mandalový vzor na koberci za ideálne oživenie priestoru? Či už je to tak alebo onak, tieto asymetrické koberce budú zaujímavým interiérovým doplnkom nielen vášho jogového štúdia, ale aj každého priestoru, ktorý potrebuje oživiť výraznejším prvkom.  

Exteriérové koberce

Bojíte sa spojenia koberca a exteriéru? V dnešnej dobe už naozaj nemusíte. V súčasnosti majú koberce do exteriéru výborné vlastnosti, vďaka ktorým im pobyt vonku naozaj neuškodí.

Exteriérové koberce sa vyznačujú značnou odolnosťou, protišmykovou vrstvou a sú viac odolné voči poškodeniu ako klasické interiérové koberce. Okrem výborných izolačných vlastností sa aj ľahko udržujú, takže ich môžete bez problémov umiestniť na terase či na balkóne. Vďaka správnemu výberu exteriérového koberčeka získa vaša terasa, balkón či altánok úplne iný rozmer. Priestor ešte viac ožije a vaši hostia budú milovať letné posedenia u vás doma.

Hanse Home Collection koberce Kusový koberec Meadow 102467 - 80x150 cm
Hanse Home Collection koberce Kusový koberec Meadow 102467 – 80×150 cm

Veríme, že sme vám vďaka našim tipom ukázali, že koberec už dávno nie je iba prežitok z panelákov počas osemdesiatych rokov. Vďaka správne vybratému kúsku dostane váš interiér či exteriér nový rozmer. Priestor oživíte rýchlo, jednoducho a hlavne bez veľkej záťaže na vašu peňaženku.

Sharing is caring!Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *