Oranžová kuchynská linka! Prečo je stále v kurze?

Oranžová kuchynská linka! Prečo je stále v kurze?

Pustiť si do kuchyne odtiene oranžovej farby vyžaduje určitú odvahu, ale s dobrým vkusom a niekoľkými skvelými nápadmi stojí výsledok za to. Inšpirujte sa niekoľkými základnými tipmi a zistite, ako to pristane oranžovej kuchynskej linke.

Oranžová kuchynská linka, zdroj

Výber farby kuchynskej linky je veľkou výzvou. Pobytom v kuchyni trávime pomerne veľa času. V niektorých domácnostiach je linka neustále na očiach a stôl v kuchyni je miestom, kde sa celá rodina schádza nad jedlom a spoločnými plánmi. To, akými farbami sa rozhodnete obklopiť, má vplyv na vnímanie celého priestoru a jeho vplyv na vaše rozpoloženie. Práve to je ten dôvod, prečo začať vážne premýšľať nad oranžovou. Je to veselá farba plná života, ktorá má jedinečnú schopnosť zdvihnúť vám náladu. Oživuje inak nudný vzhľad kuchyne a dokáže zahriať.

Ako vybrať oranžovú linku do kuchyne?

Je jednoduché podľahnúť pocitu, že oranžová farba je síce veselá, ale k elegancii a nadčasovosti má ďaleko. Tento prístup vám bude výber kuchynskej linky pochopiteľne komplikovať. Pravdou je, že dokonca aj oranžová môže pôsobiť veľmi vkusne, a to predovšetkým v kombinácii so šedou a žiarivo bielou. Napríklad taká kuchynská linka kombinujúca oranžové skrinky s lesklým povrchom a pracovnou doskou vo farbe grafitu vyráža dych.

Kuchyňa TECHNO 160 oranžová metalic

Rovnako tak nie je nutné vždy vybrať kuchynskú linku prezentujúcu oranžovú vo veľmi sýtych tónoch. Naopak jemné oranžové tóny s peknou povrchovou úpravou pôsobia až romanticky. Vhodným tipom je vybrať skrinky, ktoré majú minimalistické kovanie a môžu sa pochváliť napríklad ešte zaujímavým dizajnovým prvkom – napríklad v podobe prelisu či dekoratívnej fólie. Jemnejšie pastelové odtiene vás pri návšteve v kuchyni obklopia pohodlím. Pre ďalšie zjemnenie celého priestoru vyberajte oranžovú linku s matnou povrchovou úpravou.

Výraznejšie doplnky fungujú skvele

Inštalácia oranžovej kuchynskej linky je skvelou príležitosťou začať viac uvažovať nad rozmiestnením výrazných doplnkov. Tie môžu byť tiež v oranžovej farbe, ktorá by mala ideálne ladiť s výberom linky. Veselé oranžové doplnky na seba vedia skvele strhnúť pozornosť. Okrem rôznych maličkostí je v oranžovej farbe dostupná tiež elektronika. Takáto oranžová mikrovlnka pôsobí veľmi netradične a atraktívne. V oranžovej je možné ľahko zohnať tiež prestieranie, odpadkový kuchynský kôš a dokonca aj veľkú kombinovanú chladničku. Pri výbere si dávajte len pozor na to, aby sa viac oranžových odtieňov vedľa seba na malom priestore netĺklo. Čoho je veľa, toho je príliš.

Pre dobrú chuť

Oranžová farba stále patrí medzi trendy a vzhľadom k vyššie uvedeným dôvodom si zaslúži v kuchyni šancu. Ako zaujímavosť možno spomenúť fakt, že podľa rôznych štúdií práve oranžová podporuje chuť do jedla a dobrú náladu. Ak chcete si teda užívať všetkých uvarených dobrôt s úsmevom na perách, je oranžová jasnou voľbou.

 

Sharing is caring!Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *