Príprava šalátov a dobrôt rýchlo? Pomôžu vám kuchynské krájače

Príprava šalátov a dobrôt rýchlo? Pomôžu vám kuchynské krájače

Letné obdobie a pekné počasie je výzvou k tomu, aby ste odľahčili vášmu jedálničku a zaradili medzi pripravované pokrmy viac zeleniny a ovocia. Ak nechcete strácať čas a zároveň vám záleží na tom, ako jedlo vyzerá, stávajú sa ideálnym riešením kuchynské krájače.

Kuchynské krájače majú pošrámotenú povesť z teleshoppingových čias, kedy sa ich ako zázračných, nezničiteľných a cenovo výhodných pomocníkov do kuchyne snažil predávať plešatý pán sa zlatou náušnicou. Nie je tak veľkým prekvapením, že mnoho milovníkov varenie si potraviny radšej nakrája ručne, než aby investovali do “čarovného” krájača z televíznej obrazovky. Našťastie nie všetky výrobky sa hrajú na niečo, čo nie sú. Ak potrebujete skutočne len nakrájať ovocie, zeleninu, syry či údeniny, odolný kuchynský krájač vám dokáže ušetriť veľa času.

Univerzálne a špecializované krájače

Ak sa porozhliadnete vo vodách renomovaných výrobcov kuchynských spotrebičov, objavíte zástup šikovných krájačov do zásuvky. Niektoré z nich sú univerzálne s rôznou hrúbkou rezu a využijete ich pri príprave viacerých pokrmov. Iné sú špecializované. Slúžia napríklad len pre prípravu zeleniny. Bez ohľadu na to, ako sa nakoniec rozhodnete, by ste pri výbere mali myslieť na tri najdôležitejšie parametre.

Enrico Univerzálny 7-dielny kuchynský krájač, zelený

 

Prvým je samotný typ konštrukcie. Ten by mal byť dostatočne praktický, robustný a zároveň pripravený na umývanie vodou. Nie je nič horšie, ako keď sa vám krájač sprotiví tým, že ho musíte po každom varení komplikovane a zdĺhavo drhnúť. Druhým parametrom je krájací kotúč, na ktorom sa rozhodne nevyplatí šetriť. V ideálnom prípade by mal byť nerezový, odnímateľný a bezpečný. Lepšie krájače sú vybavené chráničom prstov a detskou poistkou. Tá bráni nechcenému spusteniu prístroja. Tretím faktorom je kombinácia veľkosti a výkonu. Krájač, ktorý bude vyhovovať veľkej rodine, bude zbytočnosťou pre toho, kto býva sám.

Príslušenstvo pre krásnu oblohu

Niektoré modely elektrických krájačov sa môžu pochváliť bohatým príslušenstvom, vďaka ktorým dokážete vaše kulinárske umenie posunúť o niekoľko krokov ďalej. Vďaka nástavcom zvládajú hladké kolieska, vrúbkované kolieska, hrubé aj jemné prúžky, silné trojuholníky, alebo kocky. S takýmito možnosťami sa zeleninové šaláty vyrábajú jedna báseň a ich vzhľad vyzerá oveľa lepšie, než keď všetko iba krájate nožom.

Carrot & Rock, 150W, červený, elektrický krájač zeleniny, 5 nadstavcov

 

Od krájania k sekaniu a strúhaniu

Chcete si varenie a prípravu naozaj veľmi veľkého množstva jedál uľahčiť. Niektoré krájače v sebe kombinujú ďalšie funkcie a umožňujú suroviny tiež sekať či strúhať. Pripraviť domáci tatarák, orechovú náplň do buchiet alebo napríklad syr na cestoviny nie je s takou výbavou absolútne žiadny problém.

 

Sharing is caring!Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *