Štýl v kúpeľni? Skvelým tipom sú dekoratívne obklady

Štýl v kúpeľni? Skvelým tipom sú dekoratívne obklady

29Je iba na vás, či chcete steny kúpeľne zariadiť nudne, alebo dáte prednosť dekoratívnym obkladom a originalite. Inšpirujte sa niekoľkými praktickými tipmi a aktuálnymi trendami.

Kúpeľňa s dekoratívnymi obkladmi, zdroj

Vybrať obklady do kúpeľne nie je vôbec jednoduchá úloha. Je to celkom pochopiteľné, pretože na obklady budete pozerať naozaj dlho. Nemožno ich bez väčšej investície len tak vymeniť. Práve to je ten dôvod, prečo sa pri ich výbere zamerať na vzhľad. Farebne zaujímavé obklady, atypické tvary a netradičné povrchové úpravy sa hlásia o slovo.

Koniec nudných kúpeľní

Ak si predstavíte pod spojením kúpeľňové obklady steny v jednotnej farbe a malé formáty, je čas sa prebudiť a nasať nové trendy. Už dávno neplatí, že do malých kúpeľní patria iba obklady menších rozmerov. Veľkorozmerové obklady priestor oživia, sú jednoduché na údržbu a nezriedka môžu ponúknuť naozaj jedinečný vzhľad.

Niektorí ľudia predsa len preferujú menej výrazné riešenie. Veľkoformátové dekoratívne obklady môžu byť umiestnené len na jednu stenu v kúpeľni. Prinesú do priestoru niečo nové, ale zároveň nebudú pôsobiť zbytočne rušivo. Stavte na špeciálne upravený povrch, kvetinové motívy a živé farby.

Dekoratívne obkladačky a ich efekty

Krok vedľa neurobíte, ak sa rozhodnete pre zdobenie uprostred jednej obkladačky alebo uprostred zostavy obkladačiek. Čisté motívy pôsobia veľmi vkusne. Zaujímavým prvkom kúpeľne, ktorú budete milovať, sa s radosťou stane mozaika zo štvorcových obkladačiek menších rozmerov.

Medzi horúce trendy sa dostávajú 3D efekty a kontrastné prvky. Múr kúpeľne môže na pohľad vytvárať zaujímavý optický klam. Navyše všetko vynikne vedľa hladkej glazúry. To však neznamená, že si ponuka zvlnených, drážkovaných či stočených povrchov nezaslúži pozornosť.

Ilustračný obrázok, zdroj

V prípade menšej kúpeľne si dajte pozor na to, aby efekt zbytočne neuberal miesto. Tmavé farby, malé rozmery dlaždíc a veľmi členité motívy sa do malých kúpeľní naozaj nehodia. Rovnako tak znižuje opticky strop obkladový pás v úrovni kúpeľňového zariadenia a nábytku. Pokiaľ chcete naopak kúpeľňu na pohľad zväčšiť, zaostrite na povrchy s metalickými odleskami a leskom. V prvom rade priestor opticky rozširujú a v druhom pôsobi naozaj úchvatne.

Ilustračný obrázok, zdroj

Koniec nudných kúpeľní

Plánujete rekonštrukciu kúpeľne? Alebo celkovo riešite nové bývanie? V každom prípade je čas nájsť odvahu. Obklady len v jednom farebnom odtieni vymeňte za dekoratívne obklady s dobrým nápadom. Ich cena sa vôbec nemusí vyšplhať do závratných výšin. Z obkladačiek dokážete vytvoriť veľmi zaujímavé motívy a obrazce, čím vaša kúpeľňa dostane niečo naozaj unikátneho. Samostatnou kapitolou sú potom sklenené obklady, u ktorých môžete v prípade lesklého lakovaného skla vyberať zo širokej škály farieb. Možnostiam sa tak medze skutočne nekladú a všetko záleží len na tom, či opustíte zabehnuté koľaje a rozhodnete sa do kúpeľne pozvať nový smer.

Ilustračný obrázok, zdroj

 

Sharing is caring!Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *