Závesné systémy v kuchyni pomôžu vyriešiť nedostatok miesta

Závesné systémy v kuchyni pomôžu vyriešiť nedostatok miesta

Preplnené šuplíky varešiek, naberačiek alebo pokrievok na hrnce. To je každodenná nočná mora všetkých gazdiniek. Vyriešiť to môžete s využitím stien alebo dverí skriniek. Vďaka závesnému systému za pomoci konzol a háčika zavesíte takmer čokoľvek.

Pred jeho samotným obstaraním však dobre zvážte, na čo konkrétne ho chcete využívať. V dnešnej dobe zaobstaráte dva typy systémov. Ten prvý z nich je klasická nosná tyč, na ktorú pomocou háčika zavesíte čokoľvek. Tou druhou skupinou sú závesy, ktoré majú svoju špecifickú funkciu. Sú nimi držiaky na kuchynské utierky, alobal, potravinovú fóliu alebo závesy na pokrievky.

Vešiak na hrnčeky Wenko Cupboard

Druhy povrchov

Na trhu sa môžete stretnúť so štyrmi typmi povrchov. Chróm s mosadzou sú najčastejším prevedením. Avšak patinovaná mosadz a saténový nikel sa v poslednej dobe stávajú čím ďalej viac obľúbenými. Celkový vzhľad systému umocňujú typy úchytiek, ktoré sú k dostaniu v modernom aj retro vzhľadu.

Do vidieckeho štýlu domácnosti sa skvelé hodí oceľové prevedenie. Ak vás nudia tyče a háčiky a máte okolo seba radšej farebné prvky, voľte plastové úchyty. Sú vyrábané v rôznych veľkostiach a krásnych pestrých farbách. Prichytávajú sa pomocou skrutky alebo samolepiace pásky. Zavesiť na ne môžete tašky, sitká na čaj alebo odmerky. Sú vhodné najmä pre ľahšie veci.

Vyberajte aj podľa nosnosti. Rôzne silné profily systému umožňujú zavesiť rozdielne hmotnosti. Pre ťažšie veci je ideálne voliť úchyty vo vzdialenosti 60 cm a celý systém prichytiť na hmoždinky do murovanej steny, než ho iba upevniť do obkladovej dosky.

Originalita a flexibilita

Držiak bez nutnosti vŕtania ZOSO Condiment Rack

Nemusíte sa nutne upínať iba k tyči a háčikom. Na trhu sú flexibilné systémy, ktoré umožňujú využiť miesto nad pracovnou doskou za pomoci hliníkovej konzoly. Do tej zavesíte jednotlivé policové diely, háčiky alebo držiaky rolí. Naviac sa vyrábajú so svetelným pásikom, čo pôsobí elegantne.

Hľadáte originalitu? Potom skúste elegantný závesný systém nástenných panelov s držiakmi. Je navrhnutý tak, aby sa do vzniknutých drážok dali pridávať ďalšie držiaky. Systém pôsobí luxusne. Nemusí slúžiť len na varešky alebo kuchynské rolky. Vďaka variabilite naň zavesíte koreničky, poháre alebo držiak na kuchárku.

Už vás nebaví mať čistiace prostriedky na kuchynskej linke všetkým na očiach? Schovajte ich jednoducho do skrinky. To vám umožní závesná polica, ktorú bez vŕtania zavesíte na hornú hranu dvierok. Schovať tak môžete aj koreničky.

Správna údržba zaručí dlhovekosť

Aby ste sa z drôteného systému radovali dlhé roky, je potreba sa o neho dobre starať. Vystačíte si s mokrou handrou a vodou. Či ide o chróm, alebo inú povrchovú úpravu, vyhnite sa drôtenkám alebo piesku. Ľahko by ste narušili ochrannú vrstvu, materiál by začal starnúť a tvoriť hrdzavé škvrny.

 

Sharing is caring!Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *