Ako prakticky uschovať topánky v predsieni?

Ako prakticky uschovať topánky v predsieni?

Všade po predsieni sa povaľujú topánky detí, pracovná obuv a elegantné lodičky. Už vás tento pohľad nebaví a hľadáte poriadok? Inšpirujte sa niekoľkými tipmi, ako topánky v predsieni prakticky uschovať tak, aby už neprekážali.

Predovšetkým vo väčších rodinách rastie množstvo párov topánok do závratných výšin. Ich skladovanie sa tak stáva problémom, ktorý treba šikovne vyriešiť. Nepoužívané páry je vhodné uskladniť do samostatnej skrine. Určite by nemali byť v skrini spoločne s oblečením, ktoré bežne používate. Zostávajúce páry, ktoré nosíte, patria do predsiene. Tam ich máte pred odchodom z domu pri ruke. Viete, ako ich pohodlne uskladniť?

Predsieň si tiež zaslúži starostlivosť

Predsieň je často opomínanou miestnosťou, čo je veľký paradox. Veď práve tento priestor je vizitkou celého vášho bývania. Vytvára prvý dojem a dýchne na vás zakaždým, keď otvoríte dvere. Nepodceňujte výber nábytku a neprehliadnite topánky, ktoré sú iba odložené na nejakej podložke. Všetky vaše tenisky, poltopánky, lodičky a ďalšie typy topánok si zaslúžia miesto pre odpočinok pred ďalšou vychádzkou. Správne uloženie topánok má navyše veľký vplyv na ich vzhľad a výdrž.

Ako by mala vyzerať správna skrinka na topánky?

Ideálna skrinka by mala mať v prvom rade dostatočné rozmery na to, aby uschovala všetko, čo potrebujete. Rovnako tak by jej vzhľad mal zapadať do kontextu celej predsiene. Pravda je totiž taká, že skrinka na topánky zrovna nepatrí k tým kusom nábytku, ktorý by na seba mal strhávať prehnanú pozornosť.

Lavica / úl.priestor na topánky BRÜSSEL

Pokiaľ ide o vnútorné usporiadanie skrinky, medzi najrozšírenejšie varianty patria drevené skrinky s rovnými policami, drôtené koše a výklopné skrinky. Každý typ má svoje výhody a nevýhody. Vopred možno však prezradiť, že pre uloženie topánok je dôležité, aby sa akokoľvek neprehýbali a nedotýkali okolia. Zo všetkých vymenovaných možností tak najlepšie vychádza rovná a plná polica, do ktorej topánku uložíte.

Textilný organizér na obuv, topánky – 16 párov – svetlo šedá farba

Výklopné skrinky síce šetria miesto, ale topánka je v nich vždy opretá o špičku či pätu. U niektorých typov topánok to nie je problém a nemožno predpokladať, že by takéto skladovanie napríklad opotrebovali tenisku s gumovou špičkou. Luxusnejšie páry topánok z kože si však takéto zaobchádzanie nezaslúžia.

Dôležité je vetranie

Pri skladovaní topánok a výbere skrinky na topánky nezabúdajte na dôležité vetranie. Obuv musí dýchať. V opačnom prípade začne rýchlejšie zapáchať, čo sa dá síce vyriešiť rôznymi sprejmi, ale rozhodne to nie je správne. Rovnako tak by skrinka nemala byť umiestnená na vlhkom mieste. Umiestniť ju na chodbu domu je možné, ak je chodba suchá a teplota vzduchu je v rámci možností stabilná. Pri umiestnení mimo priestoru vášho bývania sa určite oplatí investovať do skrinky so zámkom.

Topánky si zaslúžia poriadok

Zorganizovať si všetku obuv v predsieni je skvelý krok k pohodlnému bývaniu. Nemusíte už preskakovať rozhádzané topánky a premýšľať nad tým, kde čo je. Praktická skrinka na topánky  je jednorazová a nie príliš náročná investícia, ktorá sa rozhodne oplatí.

Skrinka na topánky GARRET

Sharing is caring!Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *