Chodievajte naboso aj v mestskej džungli – vďaka barefoot topánkam

Chodievajte naboso aj v mestskej džungli – vďaka barefoot topánkam

Trendy v obuvníctve sú neúprosné a menia sa rýchlosťou blesku. Zdá sa ale, že je tu stálica, ktorá sa zaradí po bok štýlových sneakers a tradičných kožených poltopánok. Barefoot. Získavajú zástupy priaznivcov a lámu predajné rekordy. Poďte sa s nami mrknúť, v čom sú tieto topánky zázračné a prečo ľudia barefoot milujú.

Barefoot topánky – sloboda pre nohy

Slovo barefoot je zloženina z “bare” – holý a “foot” – chodidlo a doslova znamená holé chodidlo. Prekladá sa tiež ako bosý. Je to úplne presné označenie pre tento typ obuvi. V Barefoot sa totiž budete skutočne cítiť ako by ste chodili po svete bosou nohou.

Pre ľudské chodidlo je chôdza naboso najprirodzenejšia. Ľudstvo je síce stovky rokov zvyknuté chodidlá väzniť v topánkach, ale tie môžu nohy rôzne deformovať. Práve vinou topánok ľudia často trpia spadnutými klenbami, vybočenými palcami alebo bolesťami chrbta.

Barefoot topánky prichádzajú s revolučnou myšlienkou oslobodenie nôh!

Holá noha v topánke?

Princíp barefootových topánok sa môže zdať na prvý pohľad trošku zložitý. Ako môžem chodiť v topánke a zároveň naboso? Vďaka premyslenej technológii.

panske-kozene-barefoot-topanky-v-ruke
  • Podrážka barefootové obuvi sa maximálne prispôsobuje tvaru chodidla. Podrážka je veľmi tenká – zvyčajne do 5 mm, je mäkká a flexibilná a verne simuluje chôdzu naboso.
  • Medzi špičkou a pätou nie je žiadny výškový rozdiel, topánka nemá podpätok, prsty a päta sú v rovnakej úrovni.
  • V oblasti prstov je topánka dostatočne široká, prsty tak majú dosť priestoru pre rozloženie a nedeformujú sa.
  • Členok má tiež priestor pre pohyb a celá noha zapája správne svalstvo.
  • Barefoot sú vyrobené tak, aby boli ultraľahké, takže o nich skoro neviete.

Výhody chôdze naboso/v barefoot

Výhody chôdze naboso nemožno popierať. Výhody chôdze v barefoot sú prakticky rovnaké:

  • zapájanie svalstva počas chôdze tak prirodzeným spôsobom
  • správne držanie tela
  • prirodzene rozložené prsty
  • nedochádza k borcení nožnej klenby

Zásadný rozdiel medzi naozaj nahou nôhou a obuvou barefoot je ten, že sa s nimi vyhnete riziku poranenia. Predsa len dnešný svet nie je úplne “bare foot friendly” a nikto nechce skončiť v nemocnici. Kvôli tomu, že stúpil na sklenený črep. S barefoot môžete po črepinách chodiť pokojne schválne.

Outdoor, mesto, beh, leto, zima – Barefoot nič nezastaví

Zdravotné výhody barefoot topánky sme predstavili a teraz k tým praktickejším veciam. Kam si môžete Barefoot vziať? Kamkoľvek. Barefoot sú multifunkčné obuv, ktorá je rovnako ako akákoľvek iná vyrábaná v sezónnych variantoch a s ohľadom na príležitosť, v ktorej ju využijete.

Na truhu nájdete outdoorové barefoot topánky určené na výstupy a turistiku, ktoré zvládnu aj náročnejšie počasie a rozmanité terény. Outdoorové barefoot majú ešte jednu výhodu – môžu eliminovať najrôznejšie zranenia.

Vďaka tomu, že chodidlo prakticky ihneď dokáže zareagovať na nerovný povrch, malé svaly v chodidle zafungujú a zabráni treba podvrtnutie členku!

tmavohnede-husle-tmavohnede-zenske-sandalky-s-nizkou-podrazkou-na-snurokavnie

V Barefoot topánkach môžete byť aj za dámu

Dámy pochopiteľne zaujíma, či barefoot topánky vyzerajú atraktívne a či je možné vziať si ich k šatám alebo do spoločnosti. Skvelá správa je, že to ide! Dámske barefootové topánky síce nebudú nikdy s podpätkom, zato vám ale pomôžu predísť vybočenými palcom alebo zborteným klenbám.

Nie je tajomstvom, že pre krásu sa musí trpieť. Je to ale prežitok, ktorého by sa moderné a bystrá žena mala čo najrýchlejšie zbaviť. Elegancia môže ísť ruka v ruke so zdravím a dámske barefoot sú toho dôkazom.

Barefoot sa osvedčí aj ako prvá detská topánočka

Zložitejších úloh než výber prvých detských topánok je len málo. Našťastie vám s ním môžu pomôcť práve barefoot. U detí je naozaj dôležité, akú majú prvú obuv, pretože prvé kroky určujú ich celoživotné držanie tela a vývoj mnohých svalov.

Všeobecne sa rodičom odporúča nechať deti behať na mäkkom povrchu bez topánok. A čo môže byť lepšie, ako nechať deti behať na tvrdom povrchu s holou nohou? Barefoot skvele simulujú “beztopánkovú” chôdzu. Uvidíte, že keď budete deti musieť vziať niekam inam než na záhradu, v podstate vám za tieto skvelé topánky poďakujú.

detske-zelene-textile-topanky-s-tenkou-podrazkou

Barefoot topánky = investícia do zdravia

Obuv je jedna z vecí, na ktorej by sa nemalo šetriť. Jednak preto, že kvalitné a dobre vyzerajúce topánky vždycky niečo stojí (a o to dlhšie zvyčajne vydrží), ale predovšetkým preto, že v obuvi sme celé dni a mala by nám poskytovať oporu a pohodlie.

Barefoot topánky toto spĺňajú, a dokonca aj viac! Pomáhajú našim nohám zostať zdravé. Preto sa nebojte zainvestovať. Všetko sa vám vráti. Viackrát než by ste čakali.

Sharing is caring!Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *