Prečo si zaobstarať leňošku a podľa čoho vyberať

Prečo si zaobstarať leňošku a podľa čoho vyberať

Kto by si občas nechcel zaleňošiť. Nie je vhodnejšieho kusu nábytku ako leňošky. Veď už samotné meno tohto úchvatného kúska k tomu láka. Že ju ešte nemáte? Poďte to napraviť.

Leňoška sa v ponukách sedacieho nábytku skrýva hneď pod niekoľkými názvami. Jedným z nich je aj tzv. salónne kreslo, to vzniklo prekladom z anglického lounge chair. Z francúzskeho výrazu chaise longue potom vychádza výraz šezlong. Leňoška by mala byť ergonomicky tvarovaná, aby leňošenie na nej bolo maximálne príjemné. Má zvýšené operadlo pre chrbát a hlavu a pretiahnutý sedák pre natiahnutie nôh. Môže mať aj podrúčky, ale nie je to podmienkou.

Multifunkčný kus nábytku

Miesto na oddych, čítanie, štúdium, či občasné prespanie. To všetko môžete získať v jednom kuse nábytku. Na výber máte z klasických leňošiek, cez rozkladacie, až po leňošky s úložným priestorom.

  • Leňošku si môžete tiež vybrať aj v polohovateľnom variante. Vďaka polohovateľnému rámu, väčšinou z dreva, ju môžete nastaviť do troch rôznych polôh. V prvej sa z nej stane pohodlné kreslo, v druhej ležadlo robené pre občasné zdriemnutie, a v tretej posteľ pre vašu návštevu.
  • Rozkladacie lenošky sa výborne hodia do menších priestorov – zložená má funkciu kresla, rozloženej sa pohodlne natiahnete.

Leňošky s úložným priestorom sú skvelé riešenie do hosťovských izieb. Do úložného priestoru sa hravo zmestia lôžkoviny alebo napríklad sezónne oblečenie.

Leňoška pre dvoch

Riešite problém s miestom a napriek tomu si chcete dopriať pohodlie v dvoch? Váš problém by mohla vyriešiť rozkladacia leňoška, ktorá vďaka svojej šírke (okolo 120 cm) ponúka ako posedenie, tak (po rozložení) miesto na leňošenie aj prespanie. Leňoška sa môže jednoducho zmeniť v malú dvojposteľ, či dokonalo komfortný gauč na sledovanie filmov.

Sivá leňoška pre dvoch Sinkro Still in Love

Leňoška na záhradu

Namiesto klasického ležadla si na záhradu kúpte leňošku – k bazénu, či len tak na trávu. Potom už stačí len zavrieť oči a relaxovať. Vonkajšie leňošky môžu byť vybavené tieniacimi prvkami, ktoré oceníte hlavne v horúcich dňoch. Ľahké materiály, použité na kostru leňošky aj na výplň (drevené či ratanové pod.), zabezpečia jednoduchý presun aj upratovanie nábytku, napríklad pred dažďom.

Aký zvoliť poťahový materiál?

U poťahového materiálu zvážte najprv umiestnenie. U leňošky do interiéru máte výber rozhodne pestrejší. Pri vonkajších počítajte s tým, aby bol materiál odolný voči prípadnému dažďu, či aby bol stálofarebný a na slnku nebledol. Ďalším rozhodujúcim faktorom je ľahká údržba. Niektoré leňošky majú aj snímateľný poťah, to ocenia najmä rodičia malých detí či majitelia štvornohých miláčikov.

  • Mikrovlánko napodobňuje semiš, je príjemný na dotyk a dobre sa udržiava.
  • Mikroplyš je pevný, odolný a dobre sa čistí.
  • Žinylka je príjemná na dotyk, moderná, ale je náchylná na špinenie a horšie sa čistí.
  • Mikrofáza sa hodí na každodenné používanie, má priaznivú cenu a dobre sa čistí.
  • Ekokoža je materiál zo 100% polyuretánu. Ponúka moderný vzhľad a je ideálny pre alergikov.
  • Koža je luxusný materiál, ktorý sa vyznačuje veľkou odolnosťou.
  • Látka (často zmes bavlny a iného materiálu) sa používa najčastejšie na leňošky, inšpirované japonským štýlom.

 

Sharing is caring!Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *