4 tipy, ako sa doma v lete schladiť

4 tipy, ako sa doma v lete schladiť

Všetci to poznáme. So stúpajúcou vonkajšou teplotou sa počas horúcich dní ohrieva nielen naše auto, kancelária, ale aj dom či byt. Hoci by sme najradšej po práci skočili rovno na kúpalisko, nie vždy je to možné. Chcete vedieť, ako docieliť príjemnú klímu počas horúcich dní aj u vás doma? Nechajte sa inšpirovať našimi dnešnými radami.   

Stropný ventilátor

Kým u nás na Slovensku skôr ľudia počas leta siahajú po prenosných ventilátoroch, v tropických krajinách sú stropné ventilátory samozrejmosťou, bez ktorej by ste snáď ani nezaspali. Stropný ventilátor vám prinesie do miestnosti závan čerstvého vzduchu a postará sa o jeho pravidelnú cirkuláciu.

Bojíte sa, že ventilátor budú počuť snáď aj vaši susedia? Toho sa naozaj obávať nemusíte, dnešné moderné ventilátory už takmer nepočuť.

Pri kúpe však zvážte, do akej veľkej miestnosti ventilátor kupujete. Platí tu jednoduchá rovnica, čím väčšia miestnosť, tým výkonnejší ventilátor budete na strop potrebovať.

Domáca zmrzlina

Počas leta treba na chvíľu zabudnúť na kalórie a dopriať si zmrzliny, nanukov a sorbetov, čo nám len hrdlo ráči. Pokiaľ sa zdráhate kupovať nanuky či zmrzlinu v supermarketoch a ste najradšej, keď viete, čo jete, nie je nič jednoduchšie, ako si vyrobiť domácu zmrzlinu podľa seba. A to hlavne, ak ste vegán alebo máte intoleranciu na laktózu.

Dnes je však už toľko receptov na zdravé ovocné sorbety, zmrzliny z kokosového mlieka či domácich nanukov pre deti, že budete mať problém si vybrať. Kúpte si formičky na domácu zmrzlinu a začnite experimentovať!

Mobilná klimatizácia

Radi by ste mali v panelákovom byte klimatizáciu, ale odrádza vás náročnosť inštalácie? Prípadne bývate v historickom objekte, kde na klasickú klimatizáciu môžete rovno zabudnúť?

Ideálnym riešením sú mobilné klimatizácie, ktoré dosahujú rovnaký efekt ako tie statické. Zároveň je však takáto klimatizácia nesmierne praktická a viete ju jednoducho premiestňovať v rámci interiéru presne tam, kam práve potrebujete.

Klarstein New Breeze ECO, mobilná klimatizácia, 935 W, 10000 BTU/h (2.9 kW), trieda A+
Klarstein New Breeze ECO, mobilná klimatizácia, 935 W, 10000 BTU/h (2.9 kW), trieda A+

Nafukovací bazén

Ak bývate na dome a máte za domom záhradku alebo veľkú terasu, zvážte kúpu nafukovacieho bazéna. Vyberte si model, ktorý nezaberie obrovskú plochu, ale v ktorom sa osviežite vy aj vaše deti.

Dnes je už na trhu toľko druhov a typov nafukovacích bazénov, že si istotne vyberiete presne podľa vašich potrieb. Ísť sa schladiť v lete na kúpalisko je super, ale mať doma vlastný bazén je na nezaplatenie.

Intex Bazén Easy set 366 x 0,76 + filtrácia IN-28132GN
Intex Bazén Easy set 366 x 0,76 + filtrácia IN-28132GN

Uži si leto dosýta a premeňte svoj dom či byt na príjemnú chladivú oázu, kam sa budete po náročnom dni v práci tešiť.

 

Sharing is caring!Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *