6 najväčších výhod realitnej kancelárie

6 najväčších výhod realitnej kancelárie

Trh s nehnuteľnosťami sa neustále mení. Zároveň sa jedná o investície, ktoré sú dlhodobé. Z tohto dôvodu – ale aj z rady ďalších – sa oplatí nepodceňovať kúpu aj predaj nehnuteľností a využiť služby realitnej kancelárie. Máme pre vás 6 najväčších výhod, prečo je využiť.

1. Správna predajná cena

Predávate príliš lacno, alebo príliš draho?

Správna výška ceny nehnuteľnosti je základným predajom úspešného predaja i prenájmu. Cieľom majiteľov je predať nehnuteľnosť za čo najvyššiu cenu v čo najkratšom čase.

Realitné kancelárie vám pomôžu cenu správne nastaviť, klientom dokážu odporučiť optimálnu predajnú cenu na základe svojich cenných skúseností a porovnaní s inými nehnuteľnosťami.

2. Marketing, ktorý sami nezvládnete

Inzerát na bezplatných serveroch síce môže prilákať pár zvedavých očí, ale všetky zobrazenia či propagáciu budete musieť platiť z vlastného vrecka. Buďte jedineční, originálny a hlavne buďte vidieť. O to sa postará správna marketingová stratégia vašej realitnej kancelárie.

Kvalitná prezentácia môže zvýšiť hodnotu nehnuteľnosti a prilákať viac záujemcov.

Realitné kancelárie ponúkajú služby profesionálneho nafotenia, home stagingu i video prehliadok. Nehnuteľnosť perfektne pripravia na predaj, vytvoria kvalitný opis, ktorý bude klásť dôraz na výhody nehnuteľnosti a jej umiestnenie, čím oslovia stovky potenciálnych záujemcov.

3. Bezpečnosť predaja

Realitné kancelárie možné nebezpečenstvá pri predaji alebo kúpe eliminujú na minimum. Všetko s kupujúcim, tak aj s predávajúcim starostlivo konzultujú.

Postrážia všetky prípadné náležitosti, bude vám k dispozícii na telefóne, kedykoľvek budete mať doplňujúce otázky a samozrejme za vás vyriešia všetky zmluvy, prehliadky, protokoly.

4. Komunikácia s klientom

Nafotia a sprostredkujú ponuku, ale takisto sa postarajú o ďalšiu komunikáciu s klientom, ktorý sa bude ozývať realitke, a nie vám. Nebudete musieť organizovať jednu prehliadku za druhou, v podstate sa o komunikáciu s druhou stranou nemusíte starať vôbec. Realitná kancelária to obstará za vás.

 5. Preverené právne služby

Ak ste vyštudovali právo, potom si kvalitnú zmluvu viete napísať sám. Ale nie každý to môže povedať. Ak sa bežne vo vodách občianskeho práva nepohybujete, nechajte tieto úlohy na profesionálov, ktorí sledujú zmeny v Občianskom zákonníku a poznajú všetky ďalšie náležitosti zmlúv a návrhov na vklad. Nič neriskujte, predsa chcete nehnuteľnosť predať bezpečne!

Realitné kancelárie však nezariaďujú len zmluvu o predaji / prenájme. Sú svojim klientom nápomocné tiež pri:

  • odovzdaní nehnuteľnosti
  • prepise energií
  • odhadoch
  • pri tvorbe preukazov energetickej náročnosti budov
  • ďalších právnych úkonoch

6. Profesionálny poradca

Vaše starosti či povinnosti kúpou nehnuteľnosti zďaleka nekončia. Je potrebné vyriešiť mnohé ohlasovacie povinnosti. Práve preto oceníte pomoc odborníkov, ktorí v tom vedia chodiť. Poradia, kam a kedy sa obrátiť a čo všetko je potrebné z vašej strany splniť a zariadiť.

Nenechajte sa ale zmiasť. Nie je samozrejme realitná kancelária ako realitná kancelária. Klienti si totiž okrem nehnuteľností aj pozemkov starostlivo volia tiež realitné kancelárie. Je potrebné vybrať takú, ktorá splní všetky vaše požiadavky. O ďalších výhodách realitných kancelárií sa dočítate tu. Nechajte si poradiť od profesionálov na slovenský trh zo spoločnosti Globalyst.

Sharing is caring!Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *