Akvárium sa môže stať skvostom vášho bývania

Akvárium sa môže stať skvostom vášho bývania

Zabudnite na to, že akvárium musí vyzerať len ako priehľadná krabica s vodou položená na stôl. Stačí zapojiť kreativitu a stane sa z neho skvost vášho bývania, ktorý bude obdivovať každá návšteva.

Ilustračný obrázok, zdroj

Obstaranie akvária môže mať mnoho dôvodov. Nezriedka za všetkým stojí nápad rodičov, ako uspokojiť želania detí týkajúce sa domáceho maznáčika. Rybičky predsa len nie je nutné venčiť a keď sú celý deň o samote, tak sa tiež nič moc nedeje. Bez ohľadu na to, z akého dôvodu akvárko kupujete, by ste mali túto príležitosť maximálne využiť v prospech vzhľadu interiéru. Aké máte možnosti?

Akvárium miesto obrazu

Pohľad na pestrofarebné rybičky, ktoré si plávajú v rozmernom akváriu, pôsobí veľmi upokojujúco. Už len to je dôvod, prečo by mal byť váš súkromný kúsok oceánu na očiach. Namiesto bežného akvária vyberte prevedenie na stenu. To posunie dojem z celého interiéru na úplne inú úroveň a premení sa v luxusný doplnok. Všetka technológia potrebná pre prevádzku akvária je ukrytá v ráme a nie je vidieť. Nemusíte tak trpieť káble, osvetľovacie trubice, hadice a rôzne motorčeky. Akvárium bude pripomínať jeden veľký a živý obraz. Akonáhle príde večer, presvieti celý vašu izbu pokojom modrého osvetlenia.

Ilustračný obrázok, zdroj

Akvaponie ako dizajnová symbióza

Čo tak spojiť dve užitočné veci v jeden celok? Akvaponie spája chov rýb v akváriách s pestovaním rastlín. Jedná sa o dokonalú symbiózu, kedy rybičky prijímajú potravu a následne produkujú živiny pre kvetinu. Tá vďaka koreňovému systému vráti prečistenú vodu späť k rybičkám a celý kolobeh môže opäť začať. Akvaponie môže mať veľmi moderný a efektný dizajn. Možno vyrobiť úplne na mieru v spojení so stavaným kusom nábytku. Výhodou je naozaj minimálna údržba. Kúsok prírody môžete mať aj u seba doma. Akvaponie môže mať rôzne veľké rozmery. Okrem kvetín možno prostredníctvom nej pestovať tiež zeleninu a bylinky.

Pestovanie – Akvaponie, 23

Spoločné kúpanie

To, ako budete akvárium vnímať, záleží tiež na jeho umiestnení. Väčšina majiteľov v tomto smere nie je príliš nápaditá. Váš prípad to byť nemusí. Čo takto umiestniť akvárium miesto do obývačky napríklad do kúpeľne? Môže sa stať súčasťou steny, prípadne byť umiestnené nad veľkou vaňou. Takéto spoločné kúpanie s rybičkami má z hľadiska interiérového dizajnu a vplyvu na ľudskú psychiku naozaj niečo do seba.

Prečo nie celá relaxačná miestnosť?

Ak máte dostatočne veľký rozpočet, nemusíte sa pri premýšľaní nad veľkosťou akvária držať pri zemi. Skúsení výrobcovia dokážu naprojektovať a zrealizovať akvária obrích rozmerov. Jedná sa o veľmi zložité systémy, ktoré je nutné riešiť vždy individuálne vzhľadom k vášmu bývaniu, avšak výsledok stojí za to. Taká relaxačná miestnosť, kde jednu celú stenu tvorí akvárium s farebnými korálmi, sa stane miestom, kde budete s radosťou načerpávať energiu na ďalší deň.

 

Sharing is caring!Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *