Nebojte sa rozžiariť svoje bývanie

Nebojte sa rozžiariť svoje bývanie

Trblietavo ligotavý interiér často spája klasiku s moderným štýlom bývania. Domov ako drahokam? Prečo nie. Existuje hneď niekoľko trendov, pomocou ktorých dosiahnete vo svojom domove trblietanie francúzskeho paláca či talianskej luxusnej vily. Ktoré prvky vnesú do vášho domu jas a nekonečnú žiaru?

Ilustračný obrázok, zdroj

Osvetlenie

Ako inak – najdôležitejší prvok, ktorý bývanie dokonale rozžiari a často tiež umocní atmosféru domu či bytu, sú rozhodne lustre a lampy. Ak chcete doma vytvoriť jedinečnú okázalú atmosféru, nebojte sa vybrať honosné osvetlenie. Osvetlenie by vo vás malo vyvolať takéto pocity, ako by ste hľadeli na drahý kameň. Sú to totiž práve také svetla, ktorá sa ľahko stanú dominantným prvkom, pretepľujúce miestnosť či celkový koncept bývania.

Luxusný luster Kingdom II

Zlaté detaily

Mnoho ľudí má strach z použitia zlatých prvkov v interiéri. Zlatá však nie je gýč, gýč môže byť jedine nevhodná kombinácia. Zlaté kovové detaily vnesú do vášho domova patinu noblesy, ktorá dokonale podporí osvetlenie. Vzniknutá súhra okúzli nejednu návštevu. Na zlato zabudnite, ak bývate vo farebnom byte či dome. Zlato si naopak skvele rozumie s bielou, s jemnými zemitými tónmi, s mramorom. Studené farebné tóny perfektne prehrejú, a vy tak získate nielen vyšperkované elegantné bývanie, ale súčasne neprídete o útulnosť interiéru.

Dizajnová stojanová lampa Arch zlatá

Vzory

K bývaniu patrí tiež textil. Či už ide o veľkolepé závesy alebo polstrované stoličky, všetko s mierou. Zoberte odvahu a zakomponujte do interiéru nejaký vzor, vyhnite sa však pestrým farbám. Eleganciu priestoru podčiarknete kohúťou stopou či inými, klasickými potlačami, ideálne opäť v svetlých farbách v kombinácii maximálne troch tónov. Nezabudnite dodržať tonalitu interiéru.

Kontrast

Aby ste luxus podčiarkli, môžete na záver vybrať nejaký oslnivý kontrast k štýlu, ktorý ste vytvorili. Kontrast oživí jednoduchý žiarivý koncept a zaujme diváka. Premýšľavým kontrastom vytvoríte jedinečnú náladu interiéru – a tá bude len a len vaša. Kontrastom môže byť napríklad monochromatický obraz v odlišných odtieňoch, než ste použili pri tvorení svojho domova. Zaujímavým kontrastom k ligotavým svetlám a zlatu je tiež drevo, ktoré interiéru dodá príjemné teplo. Kontrastný môže byť tiež jeden kus nábytku alebo koberec. Vyhnite sa ťažkým farbám, ako je napríklad červená alebo fialová. Na záver vytvoríte interiér, ktorý určite bude radosť navštíviť.

Modro-ružový vlnený koberec Flair Rugs Rosella

 

Sharing is caring!Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *