Plynové ohrievače a ich využitie

Plynové ohrievače a ich využitie

Plynové ohrievače je možné využiť v domácnosti aj priemyselných objektoch. Záleží len na tom, aby ste si vybrali správny druh a model, ktorý bude spĺňať vaše požiadavky. Aký plynový ohrievač sa hodí na terasu a aký do dielne alebo garáže?

Plynové ohrievače do exteriéru

Plynové ohrievače sa môžu používať iba v exteriéri alebo dobre vetraných priestoroch. Využiť ich preto môžete doma na terase alebo balkóne. V tomto prípade ide o tzv. terasové ohrievače. 

Samostatnou kategóriou sú priemyselné ohrievače určené na vykurovanie hál, skladov, dielní, stavieb, garáži a pod. Rozhodne ale musí byť zabezpečené dostatočné vetranie. 

Plynové ohrievače v domácnosti

Terasové plynové sálače sú ideálne na pravidelné vykurovanie aj väčších terás, balkónov alebo zimných záhrad. Použiť sa dajú aj záhrade alebo pri kempovaní. Príjemné chvíle počas zimy alebo chladný jesenný večer tak môžete tráviť na terase alebo zimnej záhrade bez toho, aby vás trápila zima.

Priemyselné plynové ohrievače

Priemyselné ohrievače sa využívajú predovšetkým v skladoch, halách či dielňach. Vhodné sú aj do veľkých priestorov, v ktorých bude vďaka nim príjemná teplota aj v zime. Samozrejme si treba dať pozor, aby mal ohrievač dostatočný výkon. Keďže plynové ohrievače majú pomerne veľkú spotrebu vzduchu, je z bezpečnostných dôvodov nutné zabezpečiť dostatočné vetranie vykurovaného objektu. 

Výhody plynových ohrievačov  

Priemyselné ohrievače aj terasové sálače majú niekoľko spoločných výhod. Ohrievače na plyn fungujú na propán-butánovú bombu. To znamená, že okrem nízkych prevádzkových nákladov majú ďalšiu výhodu – veľa modelov je mobilných a tým pádom nepotrebujú elektrickú energiu. Využiť ich preto môžete prakticky kdekoľvek. Plynové ohrievače majú vysoký výkon, sú efektívne a dokážu vykúriť aj  veľké priestory. 

  • nízke prevádzkové náklady
  • efektívne vykurovanie aj väčších priestorov
  • vysoký výkon
  • nepotrebujú elektrickú energiu
  • dostupné sú aj mobilné ohrievače
  • obstarávacia cena

Nevýhody plynových ohrievačov 

  • nutnosť vetrania
  • nevhodné do interiérov a uzavretých, nevetraných priestorov
  • potreba pravidelne meniť propán-butanové fľaše 
  • prevádzkové náklady sa odvíjajú od ceny plynu

Plynové ohrievače na propán-bután sa dajú využiť v priemyselnej oblasti, v domácnosti aj v komerčnej sfére. Samozrejme je potrebné zvoliť si správny typ ohrievača. Výhodou plynových ohrievačov je, že nepotrebujú elektrickú energiu. Vďaka tomu nájdu uplatnenie na stavbách, chalupách alebo festivaloch. 

Zdroj: https://www.profi-ohrievace.sk/plynove-ohrievace.php 

Sharing is caring!Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *