Presýťte si domov vianočnou atmosférou

Presýťte si domov vianočnou atmosférou

Blíži sa vianočné obdobie, ktoré nám pripomína, aby sme na seba boli láskaví, aby sme trávili čas s ľuďmi, na ktorých nám záleží a predovšetkým aby sme si vychutnali predvianočný čas bez zbytočného stresu a zhonu. Ako na to? Predsa jednoducho. Primárnym krokom je zvelebiť svoj domov tak, aby sme sa tam cítili príjemne my aj naši prípadní hostia. A vianočná výzdoba k tomu rozhodne patrí.

Ilustračný obrázok, zdroj

Začnite upratovaním

Vianočné upratovanie je u nás skrátka tradíciou. Ako si to uľahčiť? Každý deň urobte kúsok. Znie to možno bláznivo, avšak jedna či dve upratané skrinky denne znamenajú, že za týždeň máte hotovo. Skúste si rozvrhnúť upratovanie na malé časti a uvidíte, že to nebude taká drina. Pred Vianocami je tiež vhodný čas na očistu od zbytočných vecí, ktoré nevyužívate. Všetko, čo nepotrebujete, čo vám len zaberá miesto, darujte pred Vianocami potrebným. Uľaví sa vám aj vašej domácnosti. A bude viac miesta na darčeky!

Vstup do domu? Vizitka!

Áno, čo každý vidí na vašom domove ako prvé? Vstup do domu či bytu. A takto to denne vídate aj vy. Aby ste sa ešte viac tešili domov, spríjemnite vstupnú časť. Mali by ste byť naozaj radi, že ste doma a cítiť sa príjemne. Preto nezabudnite na výzdobu dverí a predsiene či vstupnej haly a snažte sa udržiavať tu poriadok. K výzdobe patria vence, ratanové ozdoby alebo vianočná rohožka.

Jedáleň je základ

Kde by mala byť vianočná atmosféra takmer hmatateľná? Určite v jedálni či vo vašom jedálnom kútiku. Vylaďte jedálenský stôl na vianočný. Vianočné prestieranie, svietnik alebo dekorácia v podobe zimného venčeka a vetvičiek? Zútulnite jedálenskú zónu. Veď práve tam si budete môcť vychutnávať varené víno alebo voňavý čaj po dni v práci a tešiť sa na blížiace sa Vianoce s vašimi najbližšími.

Ilustračný obrázok, zdroj

Prehrejte priestor

K zime jednoznačne patria útulné prikrývky, plédy alebo kožušinky. Nezabudnite do svojho domova vniesť ich hrejivé teplo. Práve tieto prvky zútulnia každú miestnosť na maximum. Naviac zahrejú vás, napríklad pri televízii. Ak chcete znásobiť vianočnú náladu, vyberte huňaté doplnky s vianočnými motívmi.

Dekorácie a osvetlenie

Bez vianočných ozdôb a svetielok si predvianočné obdobie snáď ani nevieme predstaviť. Moderné svetelné LED reťaze očaria aj tých, ktorí nemajú radi gýčovité vianočné svetlá. Ponúkajú sa totiž varianty prírodných a farebných gulí, ktoré mnohokrát využijete po celý rok. A čo dekorácie? Každý má svoj štýl, vyberajte také doplnky, ktoré vám urobia radosť. K dekoráciám patria vianočné hviezdy a nesmieme zabudnúť ani na sviečky, ktorých teplo podrthne vianočnú náladu u vás doma.

Oáza pokoja

Akonáhle máte vyzdobené, nezostáva nič iné, než si vychutnávať každý predvianočný deň. Od stresu a chaosu sa ľahko oslobodíte, keď sa budete radi vracať domov – tam, kde vás privíta čarovná vianočná atmosféra.

 

Sharing is caring!Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *