Ubytujte návštevu v domčeku pre hostí

Ubytujte návštevu v domčeku pre hostí

Letná sezóna praje návštevám všetkého druhu. Ak vlastníte rodinný dom a radi trávite čas s priateľmi či rodinou, potom zvážte zaobstaranie ubytovania pre návštevníkov. Nie každý má izbu pre hostí alebo kapacitu ubytovať blízkych v dome, ale to nie je dôvod na to o letné návštevy prísť. Existuje totiž hneď niekoľko možností, ako zabezpečiť blízkym komfortné zázemie.

Keď sa povie dom pre hostí, mnohí z nás si predstavia honosné sídlo, ku ktorému to jednoducho patrí. Ale nemusí to tak byť. Menšiu ubytovaciu jednotku pre návštevníkov môže mať ktokoľvek. Stačí trocha fantázie a domček pre hostí bude stáť aj na vašej záhrade. Je tu niekoľko nápadov na jednoduché ubytovanie pre vašich najbližších, ktorí si pobyt u vás dokonale užijú, bez toho aby ste vy alebo oni prišli o svoje súkromie.

Záhradný domček

Záhradný domček nemusí skrývať len náradie. Ak chcete vytvoriť zázemie pre každého, kto u vás zostane cez noc, potom je jednou z možností práve hotový záhradný domček. Máte na výber z mnohých druhov, záleží len na vás koľko investujete. Chcete iba sezónny domček? Potom nemusíte stavbu zatepľovať, stačí vkusne zariadiť futonom alebo menšou posteľou.

Tento domček si jednoznačne obľúbia tiež vaše deti. Výhodou záhradného domčeka je určite jeho príjemný vzhľad.

Záhradný domček – ilustračný obrázok, zdroj

Kontajner

Nielenže je moderné v kontajneri bývať, ale ak toto nie je práve váš sen, nevadí. Môžete z neho však urobiť domček pre hostí. Ide o unikátne ubytovanie, na ktoré hneď tak niekto nezabudne. Prestavba kontajnera už vyžaduje úpravy, ale výsledok rozhodne bude stáť za to. Investícia by mala byť premyslená a rozhodne by mala zahŕňať aj zvolené úpravy. Myslite na dvere, okná a prestavbu interiéru. Kontajner sa hodí k futuristickým, moderným stavbám a k pasívnym domom. Podobne môžete využiť aj unimobunky.

Karavan

Starý príves vyrieši otázku ubytovania hostí. Väčšinou obsahuje tiež chemickú toaletu, drez a vodu, úložný priestor a miesto na prespanie, niekedy dokonca aj sprchu. Či už teda zvažujete obstaranie karavanu kvôli cestovaniu alebo chcete príves vyložene ako ubytovaciu jednotku, investícia sa vám môže vyplatiť. Karavan ľahko upravíte k obrazu svojmu, zariadené už prívesy väčšinou bývajú a ešte sú útulné. Elektrinu vyrieši solárny panel a odpočinúť si hostia môžu pod markízou priamo pred karavanom.

Spanie v útulnom karavane – ilustračný obrázok, zdroj

Garáž

Ak patríte medzi tých, ktorí majú viac ako jednu garáž, potom môžete tento priestor využiť nielen napríklad ako letnú kuchyňu, ale aj ako hosťovskú izbu. Je pravda, že garážové priestory bývajú trochu chladné, ale aj napriek tomu môžu mať kontrastný a unikátny vzhľad. Odvážni tak môžu z garáže vykúzliť nevšedné miesto, kde môžu hostia tráviť voľný čas v súkromí a pohodlne prespať. Výhodou je, že ju stačí vkusne zariadiť bez väčších investícií.

Sharing is caring!Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *