Vytvorte si doma farebnú harmóniu

Vytvorte si doma farebnú harmóniu

Farby sú samozrejmou súčasťou každodenného života. Každá má inú energiu. Niektoré pôsobia upokojujúcimi dojmami, iné dokážu povzbudiť. Nebojte sa pustiť pestrú paletu na návštevu aj k vám domov. Prinášame 5 farieb, ktoré sú trendy a pomôžu vám vytvoriť šťastný domov.

Modré snívanie

Nielen zelená patrí medzi upokojujúce farby. Modrá má podobné účinky, navyše pôsobí pozitívne na produktivitu. Hodí sa teda kamkoľvek – do spálne rovnako ako do pracovne. Príjemnú atmosféru vytvorí kráľovská, petrolejová aj pastelová modrá. Odtieň symbolizujúci živel vody vie v interiéri divy. Svetlá otvorí a prevzdušní priestor, tmavá mu dodá tajuplnú a elegantnú náladu. Nájdite si tú svoju – nemusíte rovno vymaľovať, skúste to pre začiatok s modrými doplnkami.

Zelená sviežosť

Farba minulého roka bodovala vo svete módy i dizajnu. Zelená je synonymom jarnej sviežosti – a presne tak dokáže rozžiariť vaše bývanie. Príjemná zelená energia je vhodná kamkoľvek, kde chcete dať oddýchnuť očiam, aj tam, kde chcete odpočívať vy sami. Pistáciová, mint alebo snáď smaragdová? Odvážnym šťastie praje – a zelená rozhodne odvážna je. Šťastie dostanete do interiéru ľahko. S kvapkou zelenej fantázie.

Fialová elegancia

Milujete fialovú? Potom vás najskôr poteší fakt, že sa stala farbou roku 2018. A zabodujete nielen so sýtym odtieňom. Levanduľová má nesmierne kúzlo a do miestnosti vnáša príjemnú nehu. Kým s tmavými tónmi fialovej odporúčame dekorovať opatrne, pastelovej fialovej nie je nikdy dosť.

Ružová nie je len sladká

Na prvý pohľad podceňovaná ružová je ďalšou krásnou farbou, ktorá rozjasní interiér. Hoci je často spájaná so sladkosťou, ide o príjemnú a energickú farbu. Staroružová alebo pastelová je nesmierne estetická v akomkoľvek priestore. Hodí sa pre kombinácie s ušľachtilými kovmi, ako sú zlaté či medené detaily. Pristanú jej tiež minimalistické biele alebo drevené doplnky. Nechajte sa prekvapiť ružovou – rozhodne nebudete ľutovať.

Žlté iskrenie

Jedinečná farba slnka pretká priestor iskrivou atmosférou. Nevšedné a veselé dojmy však zostanú v príjemnej rovnováhe, keď to s ňou nepreženiete. Žltá podporuje kreativitu a predstavivosť, navyše doslova nabíja energiou. Vyhnúť by ste sa jej však mali v spálni – v ostatných miestnostiach ale vykúzli svieži vyznenie. A že si na sýto žltú netrúfate? Potom vyberte nadčasovú horčicovo žltú. V kombinácií s bielou môžete vyčarovať okúzľujúci toskánsky domov.

Sharing is caring!Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *