Žltá farba rozžiari každý domov

Žltá farba rozžiari každý domov

Už ste unavení zo sychravého počasia? Rozmýšľate, ako si rozjasniť deň, hoci celý deň prší? Skúste si do vášho domova vniesť viac života a optimizmu vďaka žltej farbe.

Žltá je farba optimizmu, vitality a chuti do života. Veľmi dobre pôsobí na rozvoj kreativity a sebavedomie človeka, preto je ideálna do akéhokoľvek priestoru. Už nebude záležať, či je vonku pekne alebo daždivo. S využitím žltej farbe v priestore budete mať slnečnú náladu v dome neustále.

Bojíte sa toho, ako žltú farbu v dome správne kombinovať? S našimi tipmi to bude hračka.

Žltá pohovka

Ak sa nebojíte výrazných bytových doplnkov, ktoré budú dominovať priestoru a milujete farby, žltá pohovka je ideálna do obývačky. Rozžiari miestnosť a prinesie do nej svieži vietor. Keďže samotná pohovka bude najvýraznejším doplnkom, ostatné nosné prvky obývačky, ako je konferenčný stolík či obývačková zostava by mali byť v jemnejších, neutrálnych odtieňov, ideálna je biela, čierna či béžová.

Horčicovožltá rohová pohovka s leňoškou na pravej strane Vivonita Milton
Horčicovožltá rohová pohovka s leňoškou na pravej strane Vivonita Milton

Žltá nábytková zostava

Pokiaľ chcete veselú a hravú nábytkovú zostavu do izby vašich ratolestí, skúste sa zamyslieť, či sú veselé jednofarebné zostavy vhodnejšie ako rozprávkové skrine. Tie sú možno pre deti zaujímavé teraz, ale časom vyrastú a budete musieť zostavu meniť. Žltá farba je výrazná, veselá a vhodná nielen do dievčenských izieb.

Detská izba s prístelkou B - žltá - Detská posteľ s prístelkou B
Detská izba s prístelkou B – žltá – Detská posteľ s prístelkou B

Žltý koberec

Pokiaľ už máte miestnosti zariadené a nechcete meniť nábytkovú zostavu či pohovku, vyskúšajte alternatívu so žltým kobercom. Účel to splní, izba dostane viac života.  Ideálne bude, pokiaľ sa vám ešte do interiéru podarí dostať žltú farbu vďaka menším doplnkom, napríklad vankúšom či kvetináčom.

Žltý vysokoodolný a umývateľný koberec vhodný do exteriéru Braid, 160 × 230 cm
Žltý vysokoodolný a umývateľný koberec vhodný do exteriéru Braid, 160 × 230 cm

Žlté kreslo alebo žltý puf

Niekedy nie je možné, zariadiť nanovo celú izbu. Mnohokrát však máme možnosť zariadiť si aspoň svoj malý kútik, kde oddychujeme a relaxujeme. Zaobstarajte si veselé žlté  kreslo, v ktorom si budete dobíjať baterky čo najčastejšie. Nezáleží, či si len urobíte kávu a budete relaxovať alebo si nájdete čas prečítať pár strán obľúbenej knihy a na rozhovor s kamarátkou.

Kreslo Retro Sixties zamatové žlté
Kreslo Retro Sixties zamatové žlté

S módnou vlnou hygge, prišiel aj trend huňatých a pletených vecí. Či už si svoj pletený puf na sedenie urobíte sama vďaka videotutoriálom alebo si ho kúpite v obchode, budete v ňom mať originálnu bytovú dekoráciu.

Máte svoj tip na originálny bytový doplnok v žltej farbe? Pokojne sa s nami oň podeľte v komentároch pod článkom.

Sharing is caring!Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *