Alaris vyrobil v roku 2019 dvojtisícu luxusnú pergolu PLACEO

Alaris vyrobil v roku 2019 dvojtisícu luxusnú pergolu PLACEO

Zámožná klientela si vždy žiada prvotriednu kvalitu. Inak tomu nie je ani u majiteľov moderných víl, ktorí sa pri ich zariaďovaní neuspokoja len tak s niečím. Svoje o tom vie aj Radek Pelz, zakladateľ a konateľ spoločnosti Alaris. Tá je na trhu známa predovšetkým vďaka svojim moderným pergolám a v minulom roku vyrobila jubilejnú dvojtisícu pergolu PLACEO. V čom je špeciálna a aký je príbeh tejto rýdzo českej firmy? 

Kto stojí za touto úspešnou českou firmou?

História spoločnosti Alaris Czech Republic, s. r. o. sa začala písať už v roku 1998. Firma vznikla ako výrobný závod hliníkových pergol, screenových roliet a slnolamov.

“V prvej fáze sme kupovali diely od zavedených európskych výrobcov, ale neboli sme spokojní s ich kvalitou a pokrokovosťou, preto sme si začali postupne všetky produkty navrhovať a vyrábať sami. Od tej doby sa počet reklamácií blíži k nule,” hovorí o svojich začiatkoch zakladateľ a konateľ firmy Radek Pelz.

V roku 2014 firma rozšírila svoju výrobu o hliníkové bioklimatické pergoly PLACEO, ktoré ponúkajú mimoriadne moderný spôsob tienenia. Minulý rok sa pritom firme podarilo vyrobiť jubilejnú dvojtisícu luxusnú pergolu. Pretože firma Alaris dlhodobo odoláva obrovskému množstvu zákaziek, oslavu odložili na neskôr. To, že vyrobili dvojtisícu pergolu si uvedomili až o pár týždňov neskôr.

Firma Alaris pôsobí aj u nás, na Slovensku. Na pergolu PLACEO sa môžete zájsť pozrieť do Bratislavy, Košíc, Žiliny, Nitry, Trnavy alebo do Skalice, do showroomu spoločnosti SUNSYSTEM. Radšej zavolajte vopred a stretnutie si dohodnite.

Prvá pergola dodnes funguje

„Spomínam si dobre na našu prvú produkčnú pergolu, ktorú sme vystavovali na veľtrhu R+T v Stuttgarte v roku 2015. Dnes sa nad tým už musím smiať, ale bola to hrôza. Nič nám nepasovalo tak, ako malo. V podstate sme si pergolu pri montáži a skúšaní hneď zničili, ale vyriešili sme to. Pergola potom fungovala celú výstavu a niekoľko ďalších. Následne som pergolu zložil u mňa doma, kde dodnes funguje, samozrejme po repase opotrebovaných prvkov,“ opisuje úsmevnú historku Radek Pelz.

V súčasnej dobe sa spoločnosť Alaris môže pochváliť veľkým množstvom zákazníkov. Obracajú sa na ňu ako najrôznejšie realizačné firmy, tak aj koneční spotrebitelia. Za sebou má aj rad úspešne dokončených verejných zákaziek. Alaris sa podieľal napríklad na výrobe a následnej montáži tieniacej techniky na budovách nemocníc v Laose a Gabone.

Pergola PLACEO veľmi často dopĺňa moderné vily. Zdroj: Alaris.sk

Čím je najpredávanejšia pergola PLACEO výnimočná?

Radek Pelz nám prezradil: “Medzi najobľúbenejšie produkty patria pergoly, a to najmä pergola PLACEO s naklápacími lamelami.“

Zaujíma vás, v čom konkrétne je pergola PLACEO iná a z akého dôvodu sa teší takej obľúbenosti?

Lamelová pergola PLACEO disponuje rovnou obvodovou konštrukciou a skrytým motorom. Na jej streche sa nachádzajú hliníkové lamely, ktoré je možné naklápať od 0 do 140 °. Ak sú pritom lamely uzavreté, získate pevnú strechu, ktorá vás ochráni pred slnkom, dažďom a dokonca aj snehom – prípadná voda je odvádzaná preč skrytým odkvapom.

Táto pergola sa vďaka svojim vlastnostiam hodí najmä do moderných domácností, v ktorých ich majitelia nechcú robiť žiadne kompromisy. Každá z týchto pergol má navyše dažďový a veterný senzor, pomocou ktorého sa lamely automaticky uzavrú v prípade nepriaznivého počasia. Riadiacu jednotku možno tiež napojiť na akýkoľvek inteligentný dom.

Pergola PLACEO je zhotovená z kvalitnej zliatiny hliníka podľa normy EN AW 6060 T66, alebo EN AW 6066 T6, čo možno bezpochyby považovať za ďalšiu obrovskú výhodu. Podľa Radka Pelza sa totiž jedná o materiál, o ktorý sa nemusíte nijako starať, natierať ho a ani ošetrovať. Zliatina je antikorózna a odolná voči všetkým výkyvom počasia. Použité materiály majú veľmi vysokú pevnosť oproti štandardnému hliníku. Pergoly PLACEO majú vždy povrchovú úpravu vo farebnej škále RAL. Všetky profily sú lakované tak, aby spĺňali tie najprísnejšie požiadavky na chemickú predúpravu a pasiváciu kvôli koróznej separácii farby.

Hliníková pergola vám jednoducho bude slúžiť celý život.

Pergoly PLACEO sú moderné a úplne bezúdržbové. Zdroj: Alaris.sk

Tienenie nielen pre vaše vonkajšie posedenie

Okrem už spomínaných bioklimatických pergol, spoločnosť Alaris vyrába hliníkové slnolamy a screenové rolety.

Spoločne s montážnou spoločnosťou SUN SYSTEM Servis, s.r.o. tvoria silný výrobný a dodávateľský tím pre bezúdržbovú, pohodlnú a modernú záhradu.

Proces výroby je prísne strážený pre maximálnu kvalitu

Úspech českej firmy Alaris spočíva tiež v precíznosti výroby, ktorá zaručuje maximálnu kvalitu týchto luxusných pergol. Výroba bioklimatických pergol je technologicky pomerne náročná. Najprv je potrebné si pripraviť hliníkové profily, ktoré môžu byť až 7 metrov dlhé. Tie putujú do lakovne a následne sa ich konce zrežú do 45 stupňového uhla. Ďalej sa do profilov navŕtajú otvory a do nich sa prinituje držiak motora. K držiaku sa pripevní samotný motor a celé uchytenie sa zaistí závlačkami.

Profily sú pripravené, k expedícii sa však musia nachystať aj samotné lamely. Na tie sa priskrutkujú krytky a pripevnia krycie okapnice. Potom už len zostáva nahrať riadiacu jednotku a prepojiť diaľkový ovládač s motorom.

Ako vidíte, celý proces výroby pergol je prácny a zdĺhavý. Niet preto divu, že za deň sa ich na expedíciu pripraví maximálne päť.

Bioklimatické pergoly PLACEO vás na prvý pohľad zaujmú svojím moderným dizajnom. Zdroj: Alaris.sk

Pergola môže nadviazať na akýkoľvek architektonický štýl domu

Na spoločnosť Alaris sa obracajú ako koncoví zákazníci, tak aj ich architekti. Veľakrát sa teda stretávajú s atypickými požiadavkami a spoločne pracujú na ideálnom návrhu zastrešenia.

Jedným z väčších technologických orieškov bola napríklad objednávka pergoly, ktorá je kompletne zasklená, vybavená screenovými roletami a dokonca je v tejto pergole osadený winter packet, teda zateplenie zo spodnej časti polykarbonátovými doskami, ktoré je možné na jar ľahko demontovať. Táto pergola je tiež doplnená veľkým krbom, ktorý produkované teplo z vložky ženie pomocou krbového ventilátora pod keramickú dlažbu na terčoch. Pergola je v podstate celoročne obývateľná až do -20 ° C.

Radek Pelz potvrdzuje zvyšujúci sa záujem aj nároky slovenskej klientely: „Oslovuje nás široká škála zákazníkov. S realizáciou nám pomáha spoločnosť SUN SYSTEM a prebieha ako v mestách, tak aj v menších obciach. Týka sa domov aj bytov všetkého druhu.“

Sharing is caring!Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *