4 najlepšie štýly do interiéru: Ktorý z nich vybrať?

4 najlepšie štýly do interiéru: Ktorý z nich vybrať?

Interiérové trendy prichádzajú a odchádzajú. Niektoré sa zdržia dlhšiu dobu, iné sa pretransformujú do odlišnej podoby alebo zmiznú. Existujú však aj také, ktoré sú nadčasové a moderné desaťročia. V prípade, že si zariaďujete svoj byt alebo dom, by ste si jeden takýto štýl do interiéru mali rozhodne vybrať. Domácnosť bude vyzerať dobre aj po rokoch. 

Minimalizmus v každom kúte

Aj napriek tomu, že mnohí zaraďujú minimalizmus k pomerne novému trendu, ide o štýl, ktorý tu bol s nami už v minulom storočí. Samozrejme, vyzeral odlišne, no jeho základy milovali ľudia už v tomto období. 

Dnešný minimalizmus sa hrá so svetlými farbami, čistými líniami a poriadkom. Platí v ňom staré dobré pravidlo “Menej je niekedy viac.” a vhodný je do úplne všetkých miestností. Je jedno či zariaďujete kuchyňu, kúpeľňu, obývačku alebo spálňu. 

Pri minimalizme je dôležité vybrať správne kusy nábytku. Tie by mali byť najmä funkčné, až potom štýlové. Rovnako sú na tom aj doplnky. S nimi to zbytočne nepreháňajte. Vyberte si len zopár základných kúskov. 

TIP: Pri minimalizme si dávajte pozor. Nesprávna kombinácia doplnkov a nábytku môže pôsobiť chladne. Ďalšie tipy na minimalizmus v interiéri: https://www.homelook.sk/5-napadov-pre-moderny-interier/.

minimalisticky-styl-do-interieru-v-spalni-biele-obliecky-mosadzna-lampa-okno-s-kremovym-zavesom

Rustikálny štýl do interiéru

Pre každého milovníka dreva, svetlých priestorov a zelene je vhodný rustikálny štýl. Ten v sebe odráža klasické domácnosti na vidieku. Medzi jeho typické prvky sa radia prírodné materiály, pohodlný masívny nábytok a kockované, pruhované alebo rastlinné motívy.

Na rozdiel od minimalizmu, rustikálny štýl miluje veľké množstvo doplnkov. Miestnosti môžu byť plnšie

Na druhej strane, zbytočne to nepreháňajte. Izby plné nábytku či doplnkov pôsobia odpudivo. Nedá sa v nich dobre dýchať a človek sa v nich cíti stiesnene

V rámci výberu farieb pokojne zvoľte aj tmavšie odtiene modrej či zelenej. Tie vždy kombinujte s bielymi odtieňmi. 

TIP: Rustikálny štýl sa skvelo hodí do kuchyne. Pokojne ho však zvoľte aj do obývačky alebo spálne. Zakladá si totižto na pohodlnosti. 

Škandinávsky štýl 

Biela, biela a ešte raz biela. Aj tak by sa dal opísať milovaný škandinávsky štýl, do ktorého sa poslednou dobou zariaďuje čoraz viac domácností. 

Škandinávsky štýl vyzerá čisto, príjemne a nadčasovo. Je veľmi podobný minimalizmu s tým, že v ňom môžete kombinovať viacero doplnkov

Ak by ste do klasickej bielej miestnosti chceli priniesť ešte nejaký zaujímavý odtieň, pokojne stavte na tmavú sivú alebo fialovú. Nebojte sa kontrastu, môže vyzerať veľmi dobre. K bielej sa v tomto štýle hodí aj masív. Ten do miestností prinesie teplo domova. 

TIP: Základom tohto štýlu je dostatok svetla. Vyhnite sa preto veľkým a ťažkým záclonám. Ďalším tipom, ako k sebe domov dostať kúsok Škandinávie môže byť aj pomocou hygge.

styl-do-interieru-inspirovany-skandinaviou-smaragdova-pohovka-drevena-podlaha-velke-okna-tehlova-tapeta-velky-kvet

Retro štýl aj u vás

Retro štýl je vhodný pre každého milovníka interiérového dizajnu spred niekoľkých rokov. Na výber máte veľké množstvo nábytku alebo doplnkov. Na začiatok je potrebné vybrať si obdobie, do ktorého by ste chceli miestnosti zariaďovať. 

V ponuke obchodov nájdete moderné retro kúsky vhodné do štýlových domácností 21. storočia. Nebojte sa skúšať niečo nové

Pri nákupe môžete aj ušetriť. Využite výhodné zľavy na nábytok a nakupujte za nižšie ceny. Zariaďte si domácnosť kvalitnými kúskami bez toho, aby ste na ne minuli desiatky eur.  

TIP: Retro štýl sa hrá s farbami. Zbytočne to ale nepreháňajte a kombinujte maximálne 3 – 4 podobné odtiene. 

Nemýľte si retro a vintage. Ako vyzerá vintage si pozrite tu: https://www.homelook.sk/vdychnite-domovu-kuzlo-vintage/

Zhrnutie 

Každý zo štýlov má svoje pre a proti. Je dôležité vybrať si taký, ktorý najviac vystihuje vašu osobnosť či vkus. Kým mnohí si prídu na svoje v jednoduchom minimalizme, iní nájdu potešenie v rustikálnom štýle s množstvom doplnkov. Nebojte sa experimentovať a pokojne skúšajte niečo nové. 

Sharing is caring!Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *