10 výhod bývania v drevodome, ktoré vás presvedčia

10 výhod bývania v drevodome, ktoré vás presvedčia

Život v drevodome je zážitkom, ktorému sa iný druh bývania vyrovná len ťažko. Drevené domčeky či zruby sú ideálnym spôsobom,ako žiť ekologicky a viesť zdravý život. Nám sa zapáčili drevostavby Kontio, ktoré uvidíte na obrázkoch nižšie.

Kuchyňa prepojená s jedálňou v industriálnom štýle

Obytné drevodomy Kontio vám doprajú pokojný život a sú vynikajúcim útočiskom pred hlukom, znečistením a davom miest. Štýlové zruby sa väčšinou nachádzajú v prirodzených biotopoch. Vďaka prírode a čerstvému vzduchu máte možnosť zlepšovať svoje fyzické zdravie. A viete, čo sa vždy hovorilo: v zdravom tele zdravý duch. Príroda má pre ľudský dušu magické účinky. A drevo disponuje vlastnosťami, ktoré sú pre človeka prospešné.

1. Nižšie náklady vďaka energetickej účinnosti

Drevodomy sú energeticky efektívne. Drevené konštrukcie majú prirodzené izolačné vlastnosti, čím nevyžadujú používanie zariadení na reguláciu teploty. Vyznačujú sa malou mierou závislosti na zariadeniach s vysokou spotrebou energie, ako sú ohrievače alebo klíma.

2. Sú šetrné k životnému prostrediu

V dôsledku nižšej spotreby energie majú drevené domy nízku úroveň emisií uhlíka. Tým pádom sú šetrné k životnému prostrediu.

Sú preto ideálnym bývaním pre každého, komu záleží na vlastnej uhlíkovej stope a jej následnom dopade na životné prostredie.

Bungalov drevodom s terasou

Zruby pomáhajú udržiavať čisté a bezpečné prostredie.

3. Návrat do prirodzeného prostredia

Drevostavby zvyčajne nájdete na odľahlých miestach. Nachádzajú sa na vidieku alebo v blízkosti lesov, a tým vám poskytujú prirodzené prostredie.

Vďaka bezprostrednej blízkosti k prírode sú zruby nesmierne prospešné pre zdravie ľudí.

V drevodome budete ďaleko od znečistenia a hluku mestských oblastí takmer neustále na čerstvom vzduchu.

4. Prírodná izolácia

Prepojenie kuchyne, jedálne a obývačky

Drevo je prírodný izolátor. To znamená, že v obytnom zrube ste chránení pred vonkajšími klimatickými podmienkami. V zime vám bude v drevostavbe príjemne teplo, nakoľko sa teplota drží na príjemnej úrovni. Prípadne náhle zmeny počasia vo svojom drevodome takmer nepocítite.

Vďaka tomu sú drevené domy pohodlným a útulným miestom na bývanie. Stabilná teplota má pozitívny vplyv na ľudské zdravie.

5. Dlhšia životnosť

Tento bod súvisí so základnými vlastnosťami dreva. Iné materiály, z ktorých sa stavajú domy – betón, cement a kovy, ovplyvňuje zvyšovanie či znižovanie teploty. Napríklad kov sa pri vyšších teplotách môže roztávať.

Teplota ovplyvňuje štrukturálnu súdržnosť materiálov, čo môže mať za následok škody.

Minimalistická kúpeľňa v zrube

Na drevo na druhej strane nevplýva dokonca ani intenzívne teplo či chlad. Drevený materiál si jednoducho zachováva svoju integritu.

Zruby preto majú dlhšiu životnosť.

6. Odolné voči elektrine

Drevo je odolné voči elektrine, vďaka čomu sú drevostavby v porovnaní s inými stavbami bezpečnejšie pre život. Pri skrate je pravdepodobnosť požiaru naozaj nízka.

Terasa s jedálenským setom v drevostavbe

Keďže sa zrub sa nachádza v blízkosti lesa, je tu aj nižšie riziko, že ho počas búrky zasiahne blesk.

7. Akustické výhody

Zamysleli ste sa niekedy nad tým, že mnohé hudobné nástroje sú vyrobené z dreva?

Je to kvôli jeho skvelým akustickým vlastnostiam. To je tiež dôvod, prečo sa hudobné koncerty konajú v halách, ktoré majú drevené steny.

Drevo pohlcuje zvuk, čím znižuje ozvena.

Detská izba vo svetlých odtieňoch

Drevodomy majú rovnaké vlastnosti ako drevo. V interiéri je nízka hlučnosť, čím poskytujú pokojné a tiché životné prostredie.

8. Odolné voči oxidáci

Oxidácia spôsobuje hrdzu a následné poškodenie kovov. Drevo je však pred oxidáciou chránené. Zruby tak čelia menšiemu opotrebeniu, čím sa znižujú ich požiadavky na údržbárske činnosti a iné opravy.

9. Estetika

Drevená stavba domu je estetickejšia než akýkoľvek iný typ budovy. Vďaka prírodnému materiálu, tvarom i farbe, je drevostavba prirodzene atraktívna a krásna.

Otvorená obývačka s vysokými oknami

Rôzny masívny nábytok a drevené dekoračné predmety zodpovedajú celkovému nádychu zrubov.

10. Nízka hmotnosť

Drevodomy sú vyrobené z ľahkých drevených polien. Drevené polená sa teda ľahko prenášajú na miesto, na ktorom má drevený dom stáť.

Drevodom s malou terasou

Stavba takýchto drevených domov je jednoduchšia v porovnaní s betónovými budovami.

V prípade poškodenia je ľahšie nahradiť poškodené drevené dosky novými, ktoré sa dajú preniesť aj na miesto obytnej zrubovej vily.

Drevodomy, či zruby, ponúkajú vďaka výhodám pohodlné, zdravé, nízkonákladové a ekologické bývanie. Veríme, že váš život v tejto stavbe bude spokojný a šťastný.

Zdroj fotografií: https://kontio.sk/

Sharing is caring!Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *