5 nápadov, ako kreatívne uchovať spomienky na dovolenku

5 nápadov, ako kreatívne uchovať spomienky na dovolenku

Každý, kto rád cestuje a trávi dovolenky v zahraničí, si z nej rád prinesie nejaký suvenír. Magnetky na chladničku, miestne remeselné výrobky, pohľadnice alebo veci z prírody ako mušle, piesok či kamene. K tomu všetkému vždy patrí ešte hromada fotiek so spomienkami na krásne miesta.

Časom však na všetko začne padať prach a možno pod nimi padá aj preplnená polička. Mušle vyhodíme, piesok z fľaše vysypeme, suveníry darujeme…

Ak nechcete, aby rovnaký osud postihol vaše nové zahraničné cennosti – pozrite sa, ako zaujímavo sa dajú využiť. Stanú sa krásnou dekoráciou a zároveň vám pripomenú príjemné chvíle.

1 Rámiky na fotky

Najjednoduchší spôsob, ako si uchovať spomienky, je vybrať niekoľko najkrajších fotiek, nakúpiť pekné rámiky a vyčleniť im stenu na zavesenie. Rámikov na fotky je dnes na výber neúrekom, takže nebude problém zladiť ich s farbou a štýlom izby.

Pekne budú vyzerať rámiky v rovnakej farbe i veľkosti usporiadané do pravidelného tvaru, pričom v každom z nich môže byť fotka z inej krajiny.

Počuli ste už o nalepovacích hodinách? Využite samolepiaci hodinový strojček a namiesto ciferníka nalepte vaše fotky z dovolenky.

Náš tip: Pamätáte si ešte na cestovateľského trpaslíka z filmu Amélia z Montmartru? Založte si podobnú tradíciu, ktorá bude spoločná pre fotky z rôznych miest. Môže to byť soška alebo plyšová hračka, ktorá bude na každej fotke, ale aj typická póza či motív, ktorý na každom mieste nafotíte – kostol, dvere, západ slnka.

2 Rámiky na suveníry

Pri rámikoch ešte ostaneme. Kreatívne duše ich totiž využijú nielen na fotografie. Kúpte si hrubé rámiky, do ktorých sa hravo zmestí aj menší suvenír.

Spravte si doma tvorivé poobedie, vysypte na stôl všetko, čo ste si priniesli z konkrétneho miesta a vytvorte zaujímavú koláž – piesok, mušličky, vaša fotka pri mori, vstupenky do múzea…

Každé miesto, ktoré ste navštívili, bude mať svoj vlastný rámik so spomienkami. A ako bonus nebude na všetko padať prach.

3 Váza s pieskom alebo kameňmi

Nosíte si z každej dovolenky vo fľaštičke piesok, ktorý vám pripomína príjemné lebedenie na pláži? Čo tak nasypať ho do úzkej sklenenej vázy? Ak máte doma niekoľko druhov pieskov, navrstvite ho opatrne do vázy. Každý piesok má inú farbu i štruktúra, vznikne vám tak pekná a efektná dekorácia.

Podobný výsledok docielite aj s kameňmi, ktoré si nosíte z výnimočných miest. Označte každý dátumom a miestom a vyskladajte ich do sklenenej nádoby.

4 Mapa na stene

Kúpte si veľkú mapu sveta a označte si na nej vždy miesto, odkiaľ ste sa vrátili. Možností je veľa a dajú sa hravo zladiť so zariadením v izbe. Starobylá mapa a do nej zapichnuté šípky. Alebo moderná samolepiaca mapa sveta, na ktorej umiestnite malé značky. Prípadne stierateľná mapa, kde si zoškrabete políčko krajiny, ktorú ste práve navštívili.

Iste vás to bude motivovať k ďalším cestám!

5 Mince v stole

Ostalo vám niekoľko drobných mincí, ktoré už v zmenárni nevymeníte? Namiesto skladovania v krabičke ich využite kreatívnejšie. Skvelo budú vyzerať vyskladané na konferenčnom či pracovnom stole. Nalepte ich na dosku stola jednu vedľa druhej, prípadne z nich vytvorte zaujímavé obrazce a prekryte sklom. Ak si trúfate, zalejte ich živicou, vytvoríte tak unikátny nábytok.

 

Sharing is caring!Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *