Recenzia: Ako sa pečie s formou na cheesecake aj na bábovku zároveň

Recenzia: Ako sa pečie s formou na cheesecake aj na bábovku zároveň

Hoci predvianočné vypekanie koláčov a dobrôt už máme za sebou a väčšina z nás teraz rieši novoročné predsavzatia o chudnutí a blížiacom sa jarnom detoxe, my by sme sa radi obzreli späť a pozreli sa na zúbok rozkladacej tortovej forme s prídavným dnom na bábovku Home Kaiser, ktorú sme pre vás pri pečení testovali. Prinášame vám krátky sumár, ako sa nám s touto formou pieklo.

KAISER Rozkladacia forma s prídavným dnom na bábovku 28 cm Home
KAISER Rozkladacia forma s prídavným dnom na bábovku 28 cm Home

Šikovný pomocník

Vždy sa pri varení a pečení tešíme z pomôcok, ktoré sú praktické a šetria čas, občas energiu a v tomto prípade aj miesto na poličke v kuchyni. Ak ste presne tento typ, určite sa potešíte, že s tortovou formou s odnímateľným dnom viete vyčarovať obľúbený cheesecake či verziu anglického slaného koláča. Zároveň stačí jednoducho vymeniť dno tortovej formy za prídavné dno na bábovku a hneď môžete začať pripravovať bábovku pre deti či svokru, ktorá sa nečakane ohlásila na návštevu. Samostatnú bábovkovú formu, ktorú inak ako na pečenie tejto obľúbenej sladkosti už v kuchyni využiť nevieme, tak viac nebudeme potrebovať.

Vhodná aj pre začínajúce gazdinky

Ďalšou výhodou tejto formy pri pečení bábovky je rozkladací mechanizmus formy, ktorý nie je pre pečenie bábovky typický. Vďaka nemu sme sa nemuseli obávať, že sa nám pri pečení bábovka prilepí o dno, pôjde ťažko z formy von a výsledný efekt tak nebude hodný fotky na Instagram. Rozkladací mechanizmus sa jednoducho postará o to, že formu stačí preklopiť hore dnom, roztvoriť a chňapkou odložiť vrchnú časť.

Jednoduchá údržba

Potešilo nás, že forma je vybavená nepriľnavým zosilneným keramickým povrchom. Vďaka nemu stačilo formu pred pečením iba zľahka vymazať a takisto sa forma po použití jednoduchšie umývala. Forma sa síce neodporúča dávať do umývačky riadu, opláchnuť ju však pod prúdom horúcej vody je vďaka zosilnenému povrchu hračka. Ďalším plusom je z nášho pohľadu mechanizmus, ktorý zabraňuje vytekaniu cesta, a preto sme aj pri pečení redšieho cesta mali istotu, že všetko zostane na svojom mieste a nikto nestrávi ďalšiu polhodinu po pečení čistením rúry.

Kvalitný materiál a príjemný dizajn

Táto tortová forma je z dielne nemeckej značky Kaiser a my v redakcii dodávame, že okrem kvalitnej formy oceňujeme aj jej príjemný dizajn.

Pečenie by malo byť predovšetkým o radosti. Radosti, ktorú robíme sebe a svojim blízkym. Preto sa vždy tešíme, keď objavíme šikovného pomocníka do kuchyne, ktorý nám pečenie uľahčuje a zjednodušuje. Táto forma na pečenie takým pomocníkom podľa nás určite je.

Plusy:

  • nemecká kvalitná forma s nepriľnavým keramickým povrchom
  • mechanizmus zabraňujúci vytekaniu cesta
  • stačí jedna forma na upečenie torty a zároveň bábovky

Mínusy:

  • nevhodná do umývačky riadu

Sharing is caring!Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *