Bývanie podľa feng-shui

Bývanie podľa feng-shui

Harmonické bývanie znamená mať domov plný pozitívnej energie, kam sa človek naozaj rád vracia. Usporiadať si bývanie vám môže pomôcť učenie feng-shui, ktorého princípy napomáhajú harmonizácii energie a prevencii negativity. Zjednodušene povedané, feng-shui je jednou z možností, ako vytvoriť príjemné prostredie. Východné učenie môže vyskúšať skutočne každý.

Obývacia izba feng-shui, zdroj

Čo je feng-shui

Základným aspektom učenia feng-shui je umožnenie voľného prúdenia primárnej energie čchi. Tá je v rámci feng-shui chápania tak trochu ako pohon pre všetky udalosti a skutky, ak však dôjde k jej narušeniu či prekážkam v jej prúdení, môže sa prejaviť negatívne. Feng-shui sa odvíja od polarity jing a jang, vychádza ale aj z čínskej astrológie. Základom je päť elementov: drevo, oheň, zem, kov a voda.

Prečo bývať podľa feng-shui

Feng-shui je uznávané ako prevencia i riešenie niekoľkých problémov spojených s bývaním. Môže riešiť nespavosť, ktorou trpíte bez príčiny, môže tlmiť negatívnu energiu v niektorom z kútov vášho domova. Trpíte doma únavou? Aj tá môže byť spôsobená nevhodným rozmiestnením nábytku či výberom farieb, ktoré v priestore dominujú. Bývať podľa tohto prastarého učenia pomôže reálne zharmonizovať priestor tak, aby ste sa v ňom cítili naozaj dobre.

Kuchyňa

Kuchyňa patrí medzi dôležitý bod a podľa feng-shui je spájaná so zdravím a blahobytom. Dominantným živlom je oheň a voda. Kuchyňa by mala byť čistá a uprataná. Táto miestnosť by mala byť vzdušná, v dome umiestnená na prízemí. Okolo stola by mal byť voľný priestor. Do kuchyne umiestnite tiež zeleň, misu s ovocím a nezabudnite na vôňu. Ideálne farby sú biela ako farba čistoty, drevo a pastelové tóny.

Kuchyňa feng-shui, zdroj

Obývacia zóna

Obývacia izba je podľa feng-shui miestnosť príležitostí. V obývacej izbe komunikujeme, spoločensky žijeme a v jej strede sa nachádza zóna šťastia. Do stredu nič neumiestňujte, aby mohla energia voľne prúdiť. Sedenie by nemalo byť pred televíziou v jednom rade, ale ideálne v kruhu či osemuholníku. Farby voľte zemité, ktoré podporia útulnú a vyváženú atmosféru. Sedenie nesmie byť chrbtom k dverám.

Spálňa

Spálňa slúži k odpočinku a podľa feng-shui by mala byť plná vitality. Svetlý a pokojný priestor, kde sa nemusíme báť voliť drevo ako hlavný materiál. Okolo postele dbajte na voľný priestor, posteľ neumiestňujte v hlavnej línii k dverám či oknu. V spálni zabudnite na rastliny alebo zrkadlo, ani jedno do nej nepatrí.

Spálňa feng-shui, zdroj

Kúpeľňa

Podľa učenia feng-shui by kúpeľňa mala byť umiestnená v severnej časti domu či bytu, ideálne by mala mať tiež prirodzené denné svetlo, čo sa však nie vždy dá dosiahnuť. Kúpeľňa by mala byť čistá a minimalistická, zbytočnosti by zabránili toku energie. Kúpeľňa a toaleta spoločne? Podľa princípov feng-shui nie. Voľte intímne farby, ktoré podporia príjemné pocity súkromia.

 

Sharing is caring!Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *