Naučte sa šikovne usporiadať šatníkovú skriňu

Naučte sa šikovne usporiadať šatníkovú skriňu

Hovoríte si pri pohľade na skriňu, že nemáte dostatok miesta na oblečenie? Možno nie je problém v rozmeroch samotnej skrine, ako v jej nevhodnom usporiadaní. Premysleným uložením oblečenie dokážete získať nielen voľný priestor, ale aj prehľad.

Ilustračný obrázok, zdroj

Život bez šatníkovej skrine je predovšetkým pre ženy niečo nepredstaviteľné. Je úplne jedno, aké veľké sú jej rozmery, nikdy nie je problém zaplniť ju od spodnej do hornej police. Teda aspoň na prvý pohľad. Pokiaľ chcete nielen pred novou sezónou získať priestor pre čerstvé módne úlovky, novému usporiadaniu šatníkovej skrine sa nevyhnete.

Začnite poriadnym upratovaním

Prvým krokom k úhľadne zrovnanej skrini, kde má všetko svoje miesto, je riadne upratovanie. Oblečenie, ktoré už nenosíte, môžete predať do second handu, alebo ešte lepšie darovať. Označené kontajnery na odevy slúžia charite a nájdete ich prakticky v každom väčšom meste, často sa nachádzajú blízko obchodných centier. Akonáhle bude nepoužívané oblečenie preč, porovnajte si všetko zvyšné podľa toho, ako často ho nosíte.

Na najvyššie police, ktoré bývajú spravidla naozaj vysoko, ukladajte sezónne veci. Až ich budete potrebovať, vyleziete si pre nich. Pre znateľnú úsporu miesta môžete použiť vákuové vrecia. Oblečenie pre bežné nosenie by ste mali mať naopak na policiach či ramienkach, ktorá máte po ruke. Porovnanie podľa používania pre vás bude skvelým vodítkom. Na najnižších policiach sa pohodlne zabývajú obuv, rôzne brašne, kabelky a veci, pre ktoré sa nemusíte každý deň skláňať.

Vnútorné usporiadanie je dôležité

Zásadnú úlohu v tom, ako bude šatníková skriňa praktická, hrá vnútorné usporiadanie. Jednu časť skrine musia tvoriť dostatočne vysoké police. Tie sa hodia pre uloženie svetrov, tričiek a nohavíc. Ak chcete mať v policiach ešte väčší poriadok, nakúpte si praktické doplnky v podobe košov a boxov. Druhá časť skrine by mala slúžiť veciam zaveseným na ramienkach. Môže sa jednať o rôzne kabáty, blúzky či bundy. Tyč, na ktorej sú ramienka, by nemala byť príliš vysoko. Rovnako tak sa u výrobcu skrine informujte, aká je jej maximálna nosnosť. Niektoré zimné oblečenie dokáže byť naozaj ťažké.

V skrini by vám nemali chýbať tiež šuplíky vybavené pojazdom. Tie sú šikovné na uloženie spodného prádla. Od veci nie je mať jeden drôtený kôš na pojazde pre bielizeň, ktorú chcete v blízkej dobe vyprať. Medzi naozajstné vychytávky patrí výsuvný podnos s vložkou na šperky. Všetky vaše skvosty vďaka nemu budete mať prehľadne zrovnané a pri obliekaní sa rovno môžete rozhodnúť, aký z nich doplní váš outfit.

Vstavané skrine na mieru

V niektorých prípadoch je bohužial obstaranie bežnej skrine nemožné. Alternatívou je vstavaná skriňa na mieru, ktorá maximálne využije dostupný priestor a jej vnútorné usporiadanie bude presne podľa vašich predstáv. Skrine sa vyrábajú tak, aby siahali až po strop. Výška posuvných dverí je väčšinou 275 cm. Vyššie priestory je nutné riešiť individuálne, často sú použité nástavce.

Skriňa, ktorá bude slúžiť

Šikovne usporiadaná šatníková skriňa vám ušetrí naozaj veľa starostí a času pri skladovaní všetkého oblečenia. Investície do skrine nemusia byť práve malé, avšak je to jednorazový výdavok na naozaj dlhú dobu. Praktická skriňa vám môže vystačiť na oblečenie pokojne po celý život.

Sharing is caring!Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *