Prečo by vám doma nemala chýbať nafukovacia posteľ

Prečo by vám doma nemala chýbať nafukovacia posteľ

Určite sa vám už stalo, že ste potrebovali rýchlo vykúzliť ďalšie spacie miesta. Zábava sa pretiahla a účastníci sú na odchod unavení. Z temných kútov skríň ste narýchlo lovili karimatky či čokoľvek, na čom by sa dalo spať. S nafukovacou posteľou budete pripravení aj na neplánované návštevy.

A nebojte, na nafukovanie nepotrebujete mať silné pľúca, to za vás vyrieši pumpička. Nemusíte mať ani starosti, že nafukovacia posteľ nezaistí plnohodnotné spanie. Dnes sú postele konštruované tak, že zaistia dostatočný komfort.

Prečo by ste si mali zaobstarať nafukovaciu posteľ

  • Pohodlné spanie pre hostí behom pár minút – pre ešte väčšiu rýchlosť použite elektrickú pumpičku.
  • Provizorné spanie – ak bývate provizórne a nakupovanie nábytku by bola zbytočná investícia, nafukovacia posteľ ponúkne dostatočný spací komfort.
  • Skladovanie nenáročné na priestor – stačí schovať do skrine.
  • Jednoduchá údržba – jednoducho utrite posteľ vlhkou handričkou a je hotovo.
  • Úspora financií – nie je nutné kupovať klasickú posteľ pre hostí.
  • Využitie i pri kempovaní – vezmite svoje pohodlné spanie na cesty. Netreba, aby čakala v skrini na návštevy, zbaľte ju do auta a prevetrajte ju pri kempovaní.

Podľa akých parametrov je možné nafukovacie postele vyberať:

1. Veľkosť a počet osôb: základný parameter výberu. Pre koľko osôb posteľ bude? Dajú sa zaobstarať ako single postele, dvoj postele, tak i postele pre deti.

2. Nosnosť: parameter, ktorý rozhodne nepodceňte, správna voľba postele zaručí pohodlnejší spánok.

3. Výška postele: čim vyššia, tým menší chlad pôjde od podlahy, tiež ale bude zaberať väčší priestor aj vo vyfúknutom stave a bude ťažšia.

4. Výztuže či komory: väčšina matracov je rozdelená na jednotlivé komory alebo opatrená výstuhami. To zaručuje rovnomernejšie rozloženie vzduchu v matraci, ktorá sa potom nebude pod váhou nocľažníka prepadať.

5. Materiál: je pevný a odolný, odolá napríklad aj psím pazúrikom. Robia sa napríklad z vinylu a laminovaného PVC. Väčšina postelí má ešte povrch zo semišu, ktorý je príjemný na dotyk.

6. Ventilček: je už absolútnym štandardom, aby postele mali ventilček 2v1, ktorý zaručuje ľahké nafukovanie aj vyfukovanie ručnými, nožnými či elektrickými pumpami.

7. Farba: výber z niekoľkých farebných prevedení.

8. Pre náročných: v ponuke sú aj postele s operadlami, so vstavaným elektrickým kompresorom či polohovateľné postele.

Nafukovacia posteľ nie je vhodná na dlhodobé spanie

Cez všetky nesporné výhody, ktoré nafukovacia posteľ ponúka, nie je vhodné na nej spať dlhodobo. Očakávať, že by takáto posteľ vydržala podobne dlho, ako postele z masívu či kovu, by bolo naivné.

Na krátkodobé prespávanie sú úplne v poriadku, na to boli aj navrhnuté. Pri dlhodobejšom používaní musíte myslieť na to, že je potrebné posteľ občas prifúknuť, aby sa neprepadala.

Ak ste zimomriví, myslite tiež na to, že matrac je plnená len vzduchom, hlavne u nižších postelí neponúka tak dobrú izoláciu proti chladu, ktorý ide od podlahy.

Sharing is caring!Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *