Home office ako produktívny raj – ako na to?

Home office ako produktívny raj – ako na to?

Digitálne nomádstvo a práca z domu, respektíve odkiaľkoľvek, kde máte počítač a dobré internetové pripojenie, je stále príťažlivejším spôsobom práce, či už ste na voľnej nohe alebo máte šéfa. Home office môže skrývať mnohé úskalia, no má veľký potenciál pre produktivitu. Ako môže zariadenie domácej kancelárie prispieť k jeho naplneniu?

Základom je dobrá organizácia

Ušetrený čas, ktorý zvyčajne strávite presunom do práce sa môže veľmi jednoducho stať časom na vyjedanie chladničky, či žehlenie a preto je vhodné mať vopred pripravený plán. Predsa len stráviť ráno tri hodiny pitím kávy, čítaním článkov a premýšľaním nad samotnou prácou neprispieva úplne k nášmu výkonu.

Pri práci z domu sa odporúča mať pevne dané časy, kedy prácu začíname a končíme a tie aj dodržiavať. Mnohým tiež pomáha prezliecť sa z pyžama a upraviť sa ako do kancelárie. Domáce práce, aj keď sa odrazu môžu zdať veľmi lákavé, by mali počkať.

 

Ako na zariadenie?

Domáca kancelária nemusí byť práve tou najväčšou miestnosťou, ktorú máme k dispozícii, no dostatočný prísun denného svetla je dôležitý. Na stole by sa malo nachádzať len to, čo potrebujeme a mal by mať dostatok priestoru, aby sme sa necítili stiesnene a mohli pohodlne pracovať. Zaujímavou možnosťou pre viacerých môže byť modifikovateľná výška stolu, pri ktorom sa dá aj stáť.

 

 

Ďalšou dôležitou súčasťou domácej kancelárie je stolička, na ktorej strávime väčšinu nášho pracovného času a preto by sme sa nemali báť investície a zvoliť si pohodlnú, nastaviteľnú
a kvalitnú stoličku.

 

Nakopnite svoju kreativitu

V domácej kancelárii sa chceme cítiť príjemne, produktívne a kreatívne, preto by sme sa nemali báť ani kreatívneho zariadenia nášho home officu. Práve tým môže byť samolepiaca fólia.

Z blízkej steny alebo nábytku tak môžete spraviť popisovateľnú alebo magnetickú nástenku, na ktorú môžete pripevňovať poznámky, fotografie a kresby. Na dekoračnú magnetickú fóliu tiež môžete písať klasickými kriedami.

Aplikácia týchto samolepiacich fólií je jednoduchá a rýchla, na výber máte z množstva motívov a tvarov, ktoré si tiež môžete individuálne prispôsobiť podľa svojich predstáv. Jednou z ďalších výhod týchto fólií je, že sú šetrné k životnému prostrediu a ušetria množstvo papiera.

Zdroj obrázkov: www.kreativnastena.sk

Sharing is caring!Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *