Jesenná dekorácia: Dekorácia a tvorenie inšpirované prírodou

Jesenná dekorácia: Dekorácia a tvorenie inšpirované prírodou

Vyzdobte si domov vo farbách jesene a privítajte ho vo všetkej paráde. Do jesenného tvorenia navyše môžete zapojiť celú rodinu vrátane tých najmenších. Jesenná dekorácia môže byť inšpirovaná len prírodou! Pozrite sa na naše 4 tipy.

Dni sa krátia a jeseň onedlho prevezme velenie. Ideálny čas využiť posledných pekných dní na prechádzky v prírode, pri ktorej nazbierate dekoračný materiál.

A keď počasie nebude tak priaznivé, môžete začať tvoriť. Vyzdobiť si môžete jedálenský stôl, dvere ale aj dvor pred domov či okenné parapety.

Tak sa do toho poďte pustiť!

Tekvica kam sa pozrieš

Neexistuje zrejme nič, čo by vystihovalo jeseň lepšie než táto obľúbená zelenina.

Okrem jedlých tekvíc nájdete celú radu tých, ktoré urobia viac parády v jesennom aranžmáne, ako na tanieri. Okrasné tekvice sú pestré nielen čo sa týka farebnej palety, ale tiež si môžete vybrať z množstva tvarov. A čo si budeme hovoriť, niekedy stačí ich len naskladať vedľa seba a pôsobivá jesenná dekorácia je na svete. V jednoduchosti je proste krása.

tekvice-ako-jesenna-dekoracia

Ak sa chcete predsa len vyhrať trochu viac, skúste z nich vytvoriť jesenný veniec, ktorý doplníte vetvičkami, šípkami či inými bobuľami a napríklad “lampióniky” z machovky.

Tip na tvorenie s deťmi: Zafarbite tekvice pomocou akrylových farieb alebo z nich vytvorte strašidelné halloweenské dekorácie. Zábava zaručená!

Jesenné veniec na každé dvere

Najkrajšia jesenná dekorácia na dvere je bezpochyby veniec. Táto tradícia vznikla v anglosaských krajinách, ale u nás sa posledné roky tiež udomácňuje.

Veniec kúpite v kvetinárstve, alebo sa vydajte do prírody, kde si nazbierate materiál na jeho výrobu. Ako do zbieranie materiálu, tak aj do samotného tvorenia nezabudnite zapojiť deti, ktoré sa pri tom vybláznia dosýta.

Máme aj návod na výrobu adventného venca.

Ako na DIY veniec na dvere

Na výrobu DIY vencu potrebujete:

  • vetvičky
  • šišky
  • orechy
  • gaštany
  • mach
  • kukuričná podstielka
  • okrasné trávy
  • kvety: najlepšie vyzerajú slamienky, hortenzie, machovka i napríklad vres, hlavné je, aby nevyzerali staro
  • pridať môžete aj paličky cesnaku a všemožné bobule

Okrem nazbieraného materiálu budete potrebovať ešte základ na veniec (slamený alebo z polystyrénu), aranžérsky drôtik, tavnú pištoľ a klieštiky. Na základ pomocou drôtiku upevnite vetvičky, mach alebo kukuričné ​​listy. Až potom vytiahnite tavnú pištoľ, ktorú prirobíte drobnosti v podobe kvetov, bobúľ a podobne.

sisky-konariky-bobule-sipky-listy-gastany-jesenna-dekoracia-z-prirody

Ak preferejete letné vence, pozrite tu.

Jesenná dekorácia do kvetináča

Kvety v kvetináčoch odkvitli? Debničky ešte neupratujte! Buď do nich zasaďte vres alebo iné mrazuvzdorné rastliny. Do pôdy po odkvitnutých letničkách zapichnite dekoračný materiál, ktorý vytvorí perfektné jesenné zátišie.

Použiť môžete vetvičky ihličnanov, šišky, šípky a ďalšie bobule. Skvele sa tam budú vynímať aj okrasné tekvice, traviny a odkvitnuté kvety s pevným kvetenstvom.

Čo ide, tak dobre zapichnite, plody a šišky potom upevnite pomocou drôtu, aby vám dekoráciu neodniesol prvý silnejší vietor.

Dekorácia na stôl

Jesenná dekorácia na vás čaká priamo v prírode, keď sa tam vydáte pre inšpiráciu. Nazbierané drobnosti sa potom skvele vynímajú v sklenených vázach, bankách alebo aj obyčajných zavařovačkách.

Také jesenné tvorenie zvládnu hravo i deti, ktoré si s malou pomocou môžu vytvoriť svoje vlastné poháre plné jesenné inšpirácie. Do pohárov môžete naaranžovať aj LED žiarovky, ktoré vykúzlia neopakovateľnú atmosféru.

A ako doma vyčarovať jesennú atmosféru? Tipy pre vás máme tu.

Sharing is caring!Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *