Vyrobte si eko vianočné dekorácie

Vyrobte si eko vianočné dekorácie

Trendom posledných rokov je návrat späť k prírode. Žeravými slovami sa stávajú eko, bio, recyklácia. Firmy, spoločnosti, dokonca aj fastfoody sa obliekajú do farieb, ktoré vám majú dokázať, že aj ony sa tohto smeru držia. Poďme sa pozrieť, ako aj vy môžete prispieť k tomuto trendu v podobe eko vianočných dekorácií. Nesie to so sebou mnoho pozitívneho. Ušetríte prostriedky, ktoré by ste inak za dekoráciu vynaložili, a z vlastnoručne vyrobených kúskov budete mať skvelý pocit.

Vianočné dekorácie – zdroj

Do prírody pre potrebný materiál

Urobte si prechádzku. Nemusíte chodiť ďaleko, aby ste narazili na prvý park, lúku alebo les, kde môžete obstarať všetko potrebné. Prevetrajte si vychádzkou hlavu a nastrihajte si vetvičky, natrhajte šípky, nazbierajte šišky a mach.

Nebudeme vám sľubovať, že celú výzdobu pripravíte zadarmo, ale vynaložené peniaze nenarušia rozpočet a väčšinu potrebných vecí už máte pravdepodobne doma. Vystačíte si s lepidlom, taviacou pištoľou, viazacím drôtom a niťou. K prírodným dekoráciam sa tiež skvele hodí povrázok a jutová stuha.

Jednoduché a napriek tomu elegantné šišky – zdroj

Vlastnoručne vyrobený veniec

Nemusíte kupovať polystyrénový korpus. Ak máte len trochu šikovné ruky, vyrobte si formu z vetvičiek alebo uschnutej slamy. Vystačí vám k tomu iba viazací drôt či pevná nit. Tým istým spôsobom potom pripevňujte nastrihané vetvičky.

Na veniec pripevnite sviečky, ktoré nemusia byť nutne symetricky rozložené. Umiestnite ich pokojne do radu vedľa seba. Je len na vás, akú farbu pri zdobení venca použijete. Môžete využiť už spomínanú jutovú stuhu, z ktorej uviažete mašle, šípky, šišky alebo iné farebné stuhy a ozdôbky. To všetko pripevňujte taviace pištoľou.

Výhodou doma vyrábaných vencov je, že ich sami môžete zladiť do farieb, ktoré ladia so zvyškom vašej vianočnej výzdoby. Originálnym vencom tiež môže byť korpus pozliepaný z korkových uzáverov vín alebo šišiek.

Vlastnoručne vyrobený veniec – zdroj

Ostatná vianočné výzdoba

Vyzdobte si tematicky svoje okná. Muškáty ste už z okien upratali, ale nič vám nebráni použiť kvetináče k vianočnej výzdobe. Vyložte ich nazbieraným machom, naaranžujte šišky, gaštany, ozdobte ich usušenými pomarančovými plátkami alebo škoricou previazanou mašľou.

Máte už opozerané každoročné vysiace imelo? Vymeňte ho za trs zviazaných ihličnatých vetvičiek a ozdobte ich krásnou mašľou. Vianočný stromček nemusí mať zaručene zlaté či červené reťaze.

Eko vianočný stromček

Najvhodnejšie alternatívou k rezanému stromčeku je stromček živý. Kúpte si stromček v kvetináči. Bohužiaľ nebude veľkosťou dosahovať k veľkosti píleného. Existuje však veľa možností, ako mať originálny vianočný stromček. Využite k jeho stavbe starý rebrík, postavte si ho z vetvičiek a povrázkov, vyskladajte si ho z kníh alebo si ho pozlepujte z vianočných stúh.

Vianočný stromček z dreva – zdroj

 

Sharing is caring!Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *